400 wierszy, czyli Herbert w Dwójce

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2018 11:00
W ogłoszonym przez Sejm RP Roku Zbigniewa Herberta Program 2 Polskiego Radia prezentuje cały dorobek poety – począwszy od debiutanckiego tomiku "Struna światła", poprzez prozę poetycką, aż do wierszy z ostatniego tomu "Epilog burzy". W tym cyklu premierowo czterdzieści wierszy Herberta z tomów:  "Pan Cogito", "Raport z oblężonego miasta", "Elegia na odejście", "Rovigo" i "Epilog burzy" przeczyta Andrzej Seweryn!  
Zbigniew Herbert
Zbigniew Herbert Foto: PAP/CAF/Piotr Janowski

herbert_pl_1200.jpg
Serwis specjalny poświęcony Zbigniewowi Herbertowi

Od 1 marca do końca grudnia zaprezentujemy cykl "Herbert w Kanonie. Kanon Herberta". Codziennie od poniedziałku do piątku, zawsze ok. godz. 12.10, będziemy słuchać wierszy Zbigniewa Herberta w wykonaniu autora lub w interpretacji znakomitych polskich aktorów.

Korzystamy z nagrań archiwalnych Polskiego Radia - m.in. Zbigniewa Zapasiewicza, Gustawa Holoubka czy Jerzego Kamasa  Także na potrzeby cyklu przygotowanego z okazji Roku Zbigniewa Herberta radiowa Dwójka nagra niektóre wiersze autora "Pana Cogito" po raz pierwszy. Usłyszymy około 400 utworów – od wierszy z tomu "Struna światła" z 1956 roku, po ostatnie utwory poetyckie Zbigniewa Herberta z tomu "Epilog burzy" z 1998 roku. 

Zaprasza Dorota Gacek

Zobacz więcej na temat: Zbigniew Herbert poezja
Czytaj także

Francuska biografia Herberta. Poezja przeciwko rozpaczy

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2018 13:49
- Dlaczego Herbert? Jego myśl jest pozornie racjonalna, a jednocześnie jego poezja jest filozoficzna - tłumaczyła Brigitte Gautier, autorka francuskiej biografia Herberta, swoje zainteresowanie polskim poetą.
rozwiń zwiń