Na scenie niezwykłego życia

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2010 15:49
Zapraszamy do wysłuchania wspomnień Mirosławy Dubrawskiej – zmarłej niedawno wybitnej aktorki, laureatki nagrody "Splendora Splendorów".
Audio
  • Gawęda pierwsza: wspomnienia z dzieciństwa, września 1939 roku oraz kolejnych lat okupacji
  • Gawęda druga: wspomnienia z okresu poprzedzającego koniec wojny
  • Gawęda trzecia: okres powojennej normalizacji, matura i studia aktorskie
  • Gawęda czwarta: o drodze aktorskiej w teatrach Ateneum, Wybrzeże i Starym oraz o współpracy z Teatrem Polskiego Radia
  • Gawęda piąta: o Teatrze Powszechnym za czasów dyrekcji Zygmunta Hubnera (od roku 1974) oraz refleksje na temat swoich osiągnięć aktorskich i prywatno-życiowych

Mirosława Dubrawska – znakomita aktorka – zmarła w październiku bieżącego roku. Od swego debiutu w 1950 roku występowała na deskach teatrów w Szczecinie (Teatr Współczesny), Warszawie (Ateneum, 1951-57 i ponownie od 1960 do 1964), Gdańsku (Teatr Wybrzeże), Krakowie (Stary Teatr im. H. Modrzejewskiej) i raz jeszcze – tym razem już na stałe, od 1970 roku – w Warszawie (Teatr Narodowy, a od 1974 – Teatr Powszechny im. Z. Hübnera). Gościnnie pojawiała się też na innych scenach, występowała również, choć epizodycznie, w filmach, wykreowała wiele ról w Teatrze Telewizji oraz współpracowała z Teatrem Polskiego Radia.

W roku 2007 Mirosława Dubrawska została uhonorowana nagrodą Teatru Polskiego Radia "Splendor Splendorów" za całokształt pracy artystycznej. Jej wspomnienia – obejmujące dzieciństwo, przeżycia z czasu okupacji, długą i bogatą drogę aktorską – nagrała wówczas Bogumiła Prządka.

6-10 grudnia (poniedziałek-piątek), godz. 11:45

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kochał talenty innych ludzi

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2010 12:00
- Dla mnie jest to dyrektor 1000-lecia - tak o Zygmuncie Hübnerze mówi Jan Nowicki.
rozwiń zwiń