Janusz Stokłosa o musicalu "Metro": robiliśmy coś fantastycznego

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2019 12:09
- Wszystko, co się wtedy działo, było dla nas nowością, towarzyszyła temu niepewność. Ale wiedzieliśmy, że robimy coś fantastycznego, nowego, prawdziwego. To była najważniejsza emocja - wspominał w Dwójce Janusz Stokłosa pracę nad słynnym musicalem.
Audio
  • Z Januszem Stokłosą rozmawia Andrzej Sułek (Cafe "Muza"/Dwójka)

Janusz Stokłosa w 1991 roku skomponował muzykę do musical "Metro", który został wystawiony w reżyserii i z choreografią Janusza Józefowicza.

Jak opowiadał gość Dwójki, praca nad "Metrem" była intensywna, trudna i pionierska. - Chcieliśmy usłyszeć fajną, dobrze wykonaną muzykę, a przy tym obejrzeć teatr, który będzie dynamiczny, świeży. Stąd wszystko trzeba było zaczynać od początku - mówił.

- Trzeba było dyplomacji, zabiegów, przekonywania, by tych młodych ludzi z ostatnich zakątków kraju zwlec na wakacje do Warszawy - podkreślał Janusz Stokłosa, wspominając przesłuchania do musicalu i pierwsze spotkanie choćby z Katarzyną Groniec.

O innych etapach twórczości Janusza Stokłosy, o jego nowych zawodowych wyzwaniach – w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Cafe "Muza"

Prowadzi: Andrzej Sułek

Gość: Janusz Stokłosa (twórca muzyki teatralnej i filmowej)

Data emisji: 29.12.2019

Godzina emisji: 10.00

Czytaj także

Januszowi Stokłosie marzy się wykształcone muzycznie społeczeństwo

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2019 19:53
Pianista i kompozytor przyrównał muzykę do sztuki pilotowania samolotów (sam jest doświadczonym pilotem - przyp. Red.) - Chodzi o to, żeby tylko wypełniać procedury, to znaczy nie być mądrzejszym od tego, co ktoś już kiedyś zapisał - wyjaśnia muzyk.
rozwiń zwiń