Jacek Namysłowski przedstawia muzykę swojego ojca Zbigniewa

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2022 19:00
W majówkowym wydaniu audycji gościem Adama Sztaby był utalentowany puzonista, a także kompozytor Jacek Namysłowski, który prywatnie jest synem wielkiego jazzmana Zbigniewa Namysłowskiego. Podczas audycji zaprezentował muzykę swojego niezapomnianego taty.
Adam Sztaba i Jacek Namysłowski
Adam Sztaba i Jacek NamysłowskiFoto: Polskie Radio

- Będzie to osobisty wybór syna, w związku z tym uprzedzę, że nie popłyną najsłynniejsze płyty, takie jak "Winobranie" czy "Kujaviak Goes Funky" - zapowiedział Adam Sztaba.

Jacek Namysłowski to puzonista młodego pokolenia, kompozytor, aranżer, syn legendarnego jazzmana Zbigniewa Namysłowskiego. Absolwent Instytutu Jazzu AM w Katowicach. Laureat wielu konkursów, m.in. Bielskiej Zadymki Jazzowej (2003). Przez wiele lat związany z Kwintetem Zbigniewa Namysłowskiego, z którym nagrał cztery albumy.

Przypomnijmy, że to nie pierwszy raz, gdy słynna w świecie muzycznym postać prezentuje muzykę swojego nieżyjącego rodzica, będącego już legendą polskiej sceny. W lutym tego roku w audycji "Party-tur" gościła Natalia Niemen, która przypomniała słuchaczom piosenki swojego ojca Czesława.


Posłuchaj
119:00 2022_05_01 17_00_16_PR2_Party_tur.mp3 Jacek Namysłowski przedstawia muzykę swojego ojca Zbigniewa (Party-tur/Dwójka)

Playlista:

  • Artists for Ukraine – Mamy siebie

  • Jacek Namysłowski – Nowe coś
  • Zbigniew Namysłowski & The Q – Cy to blues cy nie blues
  • Zbigniew Namysłowski & The Q – Cuban Tango Mohito
  • Zbigniew Namysłowski Quartet – What's In Yemikoy
  • Big Band Kalatówki – Half Done Chicken
  • Big Band Kalatówki – Indescribable
  • Zbigniew Namysłowski & The Q – Very Sad Bossa Nova
  • Zbigniew Namysłowski Quartet – Western Ballade

 

Zobacz zapowiedź:

[Polskie Radio]

***

"Party-tur" to muzyczna audycja autorska Adama Sztaby.

W każdą niedzielę w godzinach od 17.00 do 19.00 oddajemy antenę gwiazdom! Dwaj pianiści, dwaj kompozytorzy, dwaj aranżerzy i dwaj dyrygenci - Adam Sztaba i Krzysztof Herdzin - na zmianę przez dwie godziny dzielą się z Państwem swoją muzyką. Adam Sztaba w audycji "Party-tur", a Krzysztof Herdzin w programie "Kalambury z partytury".

***

Tytuł audycji: Party-tur

Prowadził: Adam Sztaba

Gość: Jacek Namysłowski (puzonista, kompozytor, aranżer)

Data emisji: 1.05.2022

Godzina emisji: 17.00

Czytaj także

Krzysztof Herdzin: muzycy są rozpieszczani, jesteśmy narcyzami [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2022 13:00
- Prawda jest taka, że nigdy wcześniej nie pracowałem fizycznie, od początku zajmowałem się muzyką. My, muzycy, zawsze mamy najlepsze warunki pracy: hotele, garderoby, cateringi, jupitery, oklaski, wywiady, nagrody - wyliczał Krzysztof Herdzin, multiinstrumentalista, aranżer i kompozytor, który jest Dwójkowym prowadzącym, ale tym razem wystąpił w roli gościa audycji.
rozwiń zwiń