Krzysztof Herdzin: muzycy są rozpieszczani, jesteśmy narcyzami [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2022 13:00
- Prawda jest taka, że nigdy wcześniej nie pracowałem fizycznie, od początku zajmowałem się muzyką. My, muzycy, zawsze mamy najlepsze warunki pracy: hotele, garderoby, cateringi, jupitery, oklaski, wywiady, nagrody - wyliczał Krzysztof Herdzin, multiinstrumentalista, aranżer i kompozytor, który jest Dwójkowym prowadzącym, ale tym razem wystąpił w roli gościa audycji.
Krzysztof Herdzin
Krzysztof HerdzinFoto: Grzegorz Śledź/PR

Oglądaj wideo:

YouTube Programu 2 PR

Krzysztof Herdzin spotyka się ze słuchaczami Dwójki w co drugą niedzielę od 17.00 do 19.00 w audycji "Kalambury z partytury", gdzie prezentuje swoją muzykę.

Jamajka - miejsce przemiany

Rozmowa w audycji "Mazurek słucha" nie rozpoczęła się jednak od wątków muzycznych, ale od... wyjazdu na Jamajkę, gdzie Krzysztof Herdzin pracował jako pomocnik weterynarza w schronisku dla zwierząt.

- Wyjazd ten wymyśliłem dla siebie jako pewną formę terapii. Był to 2018 rok, spędziłem tam pięć miesięcy - mówi muzyk. - W schronisku, w którym najpierw pracowałem, było około 100 psów i warunki pracy były dla mnie na początku porażające. Prawda jest taka, że nigdy wcześniej nie pracowałem fizycznie, od początku zajmowałem się muzyką. My, muzycy, jesteśmy bardzo rozpieszczani, jesteśmy narcyzami - mówię także o sobie. Zawsze mamy najlepsze warunki pracy: hotele, garderoby, cateringi, jupitery, oklaski, wywiady, nagrody.

Krzysztof Herdzin przyznał, że po wyjeździe na Jamajkę jego życie bardzo się zmieniło. Poznał swoją obecną żonę, która ma dwa psy startujące w zawodach i zajmuje się trenowaniem. Wspólnie zamieszkali na wsi, a potem zapragnęli powiększyć rodzinę.

- Kiedy kupiliśmy dom, wszystko się zmieniło, zdecydowaliśmy się na dziecko - wyznał muzyk.

Krzysztof Herdzin. Nie tylko jazzman

Robert Mazurek przyznał, że dotąd kojarzył Krzysztofa Herdzina głównie jako jazzmana.

- Większość ludzi mnie tak kojarzy, nad czym ubolewam. Wszyscy, zwłaszcza dziennikarze, potrzebują włożyć ludzi, zajmujących się kulturą, do pewnych szufladek - przyznał gość audycji.

Jak uzupełnił prowadzący, Krzysztof Herdzin jest również aranżerem oraz kompozytorem piosenek popularnych.

- Od początku, czyli już od 30 lat, staram się wszystkie te aktywności łączyć. Ale jakoś tak się stało, że ten jazz zaważył w świadomości odbiorców. Nie zżymam się na to, natomiast jeżeli mogę, to staram się zwracać ich uwagę również na inne formy mojej działalności - podkreślił.


Posłuchaj
57:32 2022_04_09 12_00_22_PR2_Mazurek_slucha.mp3 Krzysztof Herdzin: muzycy są rozpieszczani, jesteśmy narcyzami (Mazurek słucha/Dwójka)

 

***

Tytuł audycji: Mazurek słucha

Prowadził: Robert Mazurek

Gość: Krzysztof Herdzin (multiinstrumentalista, aranżer i kompozytor)

Data emisji: 9.04.2022

Godzina emisji: 12.00

mg

Czytaj także

Adam Sztaba, Krzysztof Herdzin i ich muzyczne propozycje na święta

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2021 07:00
W drugi dzień świąt na wyjątkowe, muzyczne spotkanie przy stole zaprosili Państwa Adam Sztaba i Krzysztof Herdzin. Na antenie można było usłyszeć m.in. najpiękniejsze polskie kolędy, muzykę filmową i utwory o tematyce okołoświątecznej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Igor Strawiński trochę mniej znany

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2022 19:00
Bohaterem audycji Krzysztofa Herdzina był jego zdaniem największy i najważniejszy kompozytor XX wieku - Igor Strawiński. Autor programu zaprezentował mniej znane dzieła rosyjskiego symfonika.
rozwiń zwiń