Kamil Piotrowicz z nowymi utworami i improwizacjami [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2020 11:42
Kolejnym artystą, którego usłyszeli i zobaczyli Państwo w "Domówce z Dwójką" jest Kamil Piotrowicz. - Wykonał własne, nowe kompozycje, wokół których improwizował - tak koncert w Dwójce zapowiadał pianista, kompozytor i producent muzyczny. 
Kamil Piotrowicz
Kamil PiotrowiczFoto: PR2/Jakub Szpojda
1200x660_Shofar_2.jpg
Muzyka chasydzka w objęciach free jazzu [WIDEO]

Urodzony w 1992 roku w Koszalinie Kamil Piotrowicz ukończył z wyróżnieniem studia w klasie kompozycji na Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz w Rhythmic Music Conservatory w Kopenhadze. Jest laureatem festiwali i konkursów jazzowych, m.in. Jazzu Nad Odrą (nagroda indywidualna za kompozycje), Krokus Jazz Festiwal (Grand Prix), Blue Note Jazz Competition (Grand Prix), Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni (Grand Prix).

Zobacz występ Kamila Piotrowicza w "Domówce z Dwójką":

Na polskiej scenie jazzowej zadebiutował płytą "Birth" (2015), nagraną z kwintetem założonym w 2014 roku. Drugi album "Popular Music" (2016), zarejestrowany już w sekstecie, został wysoko oceniony przez dziennikarzy jazzowych i uznany albumem roku w branżowych mediach, otrzymał także nominację do Fryderyka, podobnie jak kolejna płyta – "Product Placement" (2018).

Zobacz wszystkie koncerty z cyku "Domówka z Dwójką" >>>

Muzyka oparta jest na oryginalnych kompozycjach lidera. - Trudno jest mówić o tym, czym dla mnie jest muzyka, bo to bardzo głęboki temat - podkreślał kilka lat temu, goszcząc w "Poranku Dwójki". - Dla mnie to sposób odzwierciedlenia tego, co ma się w sobie.

Jego zespół grał na najważniejszych festiwalach w Polsce, takich jak Jazz Jantar w Gdańsku, Jazz nad Odrą we Wrocławiu, Letnia Akademia Jazzu w Łodzi i Jazz Jamboree w Warszawie. Poza Polską koncertował w Europie, odbył też trasę w Afryce. Dziś Kamil Piotrowicz gra nie tylko solowo i z sekstetem, jest również zaangażowany w zespoły LAWAAI, Wojtczak/Piotrowicz, HAŁVAA.

W "Domówce z Dwójką", zrealizowanej w pracowni artystycznej w Kopenhadze, zaprezentował – korzystając z fortepianu i syntezatora modularnego – swoje najnowsze nagrania.


Transmisja koncertu odbyła się 19 grudnia br. na antenie, stronie internetowej dwojka.polskieradio.pl oraz na Facebooku Dwójki i kanale YouTube Polskiego Radia.

Czytaj także

Muzyka chasydzka w objęciach free jazzu [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2020 19:16
Na gitarze – Raphael Rogiński, na saksofonie – Mikołaj Trzaska, na perkusji – Macio Moretti. W kolejnym wydaniu "Domówki z Dwójką" przedpremierowo swój nowy materiał zaprezentowało trio Shofar.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Domówka z ElettroVoce. Agata Zubel: poszukiwanie jest naszą pasją

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2020 17:00
- Poszukujemy nowych możliwości wokalnych i środków ekspresji w połączeniu głosu i komputera. Głos to najbardziej ludzki instrument, a komputer być może najmniej ludzki ze wszystkich instrumentów. I to, jak komputer rozszerza głos, a głos humanizuje maszynę, jest obszarem, w którym działamy - mówiła w Dwójce kompozytorka Agata Zubel, która wraz z Cezarym Duchnowskim zagra podczas najbliższej "Domówki z Dwójką" (12.12).
rozwiń zwiń