REKLAMA

Pieśni Beethovena w wykonaniu Lisieckiego i Goernego

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2020 20:53
We wtorkowy wieczór, w ramach Festiwalu "Chopin i jego Europa", wysłuchaliśmy recitalu znakomitego śpiewaka Matthiasa Goernego i pianisty Jana Lisieckiego, którzy połączyli siły we wspólnym recitalu, prezentując pieśni niemieckiego kompozytora w 250. rocznicę jego urodzin.
Matthias Goerne
Matthias GoerneFoto: Archiwum NIFC

Matthias Goerne 1200 PAP.jpg
Matthias Goerne: praca nad muzyką Beethovena jest dość skomplikowana

Program:

Ludwik van Beethoven Resignation (WoO 149); An die Hoffnung op. 32; Lied aus der Ferne (WoO 137); Maigesang op. 52 nr 4; Der Liebende (WoO 139); Sechs Lieder nach Gedichten von Gellert op. 48; An die Hoffnung op. 94; Adelaide op. 46; Wonne der Wehmut op. 83 nr 1; Das Liedchen von der Ruhe op. 52 nr 3; An die Geliebte (WoO 140); An die ferne Geliebte op. 98

Jan Lisiecki –  fortepian, Matthias Goerne – baryton

Transmisja z Festiwalu Chopin i jego Europa (początek o godz. 21.00)

jan lisiecki 1200 PAP.jpg
Jan Lisiecki: zaproszenie od Matthiasa Goernego było dla mnie szokiem

Patronem medialnym wydarzenia jest Program 2 Polskiego Radia.

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Chopin i Jego Europa jest organizowany od 2005 roku w Warszawie przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina pod dyrekcją Stanisława Leszczyńskiego.

Światowej sławy zespoły i kameralistów usłyszymy aż w 10 koncertach, nie zabraknie także muzyki wokalnej: wybitni soliści wystąpią w recitalach, zaś gratką dla melomanów będzie koncertowe wykonanie Hrabiny Stanisława Moniuszki, po raz pierwszy w historii na instrumentach z epoki.

Większość koncertów Festiwalu będzie dostępna w bezpłatnym streamingu na kanale Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina YouTube oraz w mediach społecznościowych. 

***

Tytuł audycji: Letnia promenada

Prowadziła: Magdalena Łoś

Data emisji: 25.08.2020

Godzina emisji: 21.00

Zobacz więcej na temat: muzyka klasyczna
Czytaj także

Dmitry Ablogin: jako nastolatek starałem się naśladować Chopina

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2020 11:51
- Chopin wywarł na mnie wielki wpływ jako na młodego artystę. Będąc nastolatkiem, zaczytywałem się w jego korespondencji i starałem się naśladować go przy klawiaturze - mówił w Programie 2 Polskiego Radia rosyjski pianista, laureat I Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych.
rozwiń zwiń