Oktet a chór

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2021 23:00
Jak z głosów wydobywać ich naturalne kolory i jednocześnie harmonizować w wokalnym zespole? Na czym polega różnica między oktetem wokalnym a chórem?
Anna Rocławska-Musiałczyk
Anna Rocławska-MusiałczykFoto: Fot. Anna Świeczkowska

Posłuchaj
114:07 2021_03_29_23_00_43_PR2_Nocna_strefa.mp3 Anna Rocławska-Musiałczyk i muzyka oktetu wokalnego Art'n'Voices (Nocna strefa/Dwójka)

Gościem w "Nocnej strefie" była Anna Rocławska-Musiałczyk z oktetu wokalnego Art'n'Voices - zespołu z Pomorza, którego znakomita płyta zdobyła nominację do nagrody Fryderyka. Utwory Marka Raczyńskiego, Michała Ziółkowskiego, Zuzanny Falkowskiej, Pawła Łukaszewskiego i Anny Rocławskiej-Musiałczyk.

(Nie)Znacie? To koniecznie posłuchajcie!

Było też Good Night Henryka Mikołaja Góreckiego w wykonaniu Ewy Liebchen (flet), Emilii Sitarz (fortepian), Barbary Kingi Majewskiej (sopran) i Huberta Zemlera (tam-tamy) oraz Sinfonia Luci nella notte Andrzeja Kwiecińskiego w cudownej interpretacji Narodowej Orkiestry symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach pod dyrekcją Szymona Bywalca.

A na pożegnanie najpiękniejsze nagranie Polimorfii Krzysztofa Pendereckiego.

***

Tytuł audycji: Nocna strefa

Prowadziła: Ewa Szczecińska

Data emisji: 29.03.2021

Godzina emisji: 23.00

Czytaj także

Leszek Kamiński i jego Radiohead

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2021 11:45
W kolejnej audycji "Party-tur" - kontynuacja cyklu pierwszych symfonii. Tym razem wysłuchaliśmy utworu Krzysztofa Pendereckiego, z okazji pierwszej rocznicy śmierci (29 marca). W programie także rozmowa z reżyserem dźwięku Leszkiem Kamińskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Intermission" - słowem, dźwiękiem i obrazem o rzeczywistości

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2021 14:03
- Podjęliśmy próbę stworzenia interdyscyplinarnej pracy, gdzie słowo uzupełniane jest przez dźwięk i częściowo przez obrazy. Wszystkie te pola się przenikają i obraz jest bardzo różnorodny - mówiła o publikacjach "Intermission", będących zapisem współczesnych problemów, dyrektor Unsound Festival Gosia Płysa.
rozwiń zwiń