REKLAMA

Poruszające, awangardowe, z dna szafy. Nowości folkowe na sobotni wieczór

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2022 14:00
W programie m.in.: nowy album cypryjskiego awangardzisty Antonisa Antoniou, przepiękne pieśni z tradycji ludowej Chile, czyli La Paula Herrera z gościnnym udziałem Marty Gomez. Jak zwykle także starocie z szafy, czyli poruszające nagrania z Zimbabwe z lat 70. - grupa The Movers. 
Audio
W sobotniej Nocnej Strefie dawka folkowych nowości i klasyków, którzy nie można nie znać.
W sobotniej "Nocnej Strefie" dawka folkowych nowości i klasyków, którzy nie można nie znać.Foto: mat. pras.

Był także dość oryginalny Koncert Mandolinowy z Finlandii, który skomponował Timo Alakotila, a wykonał Petri Hakala, wspólnie zresztą ze śmietanką wirtuozów, także z krainy reniferów. Poza tym Elif Sanchez - turecka pieśniarka, która nagrała naprawdę ciekawą płytę po hiszpańsku oraz jedyny i niepowtarzalny Debashish Bhattacharya, czyli wirtuoz gitary z Kalkuty.

A do tego... niespodzianki.

***

Tytuł audycji: Nocna strefa

Prowadził: Kuba Borysiak

Data emisji: 13.08.2022

Godzina emisji: 23.00

Czytaj także

"Nocna Strefa" i nowości afrykańskiego world music

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2020 08:00
Pierwsze "etniczne" wydanie nowej letniej audycji "Nocna Strefa" będzie przeglądem najlepszej muzyki z Czarnego Lądu. Wśród niej nowości, m.in. Mulatu Astatke & The Black Jesus Experience z płyty "To Know WIthout Knowing" i Oumou Samgare z najnowszego albumu "Acoustic".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od Sycylii po Epir i Kostelek. Muzyczne nowości z zakątków Europy

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2020 08:00
W piątkowym muzycznym spotkaniu w "Źródłach" posłuchaliśmy m.in. sycylijskich kobiecych pieśni w wykonaniu Matilde Politi czy międzypokoleniowego duetu wirtuozów z Epiru - Petroloukasa Halkiasa i Vasilisa Kostasa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiele wcieleń muzyki angolskiej

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2020 08:00
Muzyka Angoli współcześnie kojarzy się głównie z kuduro - tanecznym, elektronicznym brzmieniem młodej generacji Angolczyków. Jednak Angola to także semba, kizomba i wiele odmian muzyki powstałej na bazie muzyki afrokubańskiej.    
rozwiń zwiń