Sławek Koryzno i Emil Miszk – recepta na ekosystem

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2022 07:00
Gośćmi audycji "Rozmowy improwizowane" byli perkusista Sławek Koryzno i trębacz Emil Miszk, założyciele wytwórni Alpaka Records.
Sławek Koryzno i Emil Miszk
Sławek Koryzno i Emil MiszkFoto: archiwum prywatne

Alpaka Records powstała w 2017 roku, a celem jej założenia było wydanie płyty trójmiejskiego zespołu Algorhythm. Po pięciu latach działalności Alpaka ma w katalogu ponad dwadzieścia płyt i pozycję jednej z najciekawszych polskich wytwórni jazzowych i okołojazzowych.

Z perkusistą Sławkiem Koryzno i trębaczem Emilem Miszkiem, założycielami Alpaki, rozmawialiśmy w audycji nie tylko o artystycznej, ale również o mniej widocznej, biznesowej stronie tego przedsięwzięcia. Nie zabrakło też rozmowy o duecie Bled, który panowie tworzą, oraz o pozostałych polach ich muzycznej działalności. Tak, o Nene Heroine też była MOVA ("Mova" to tytuł nowej płyty Nene Heroine).

Po "Rozmowach improwizowanych" przyszedł czas na nowości – zaprezentowaliśmy między innymi nowe nagrania Piotra Budniaka, tria kIRk (Olgierd Dokalski, Stanisław Matys, Paweł Bartnik), Grzegorza Lesiaka, grup Remont Pomp i Ukandanz oraz Chóru Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego z Mikołajem Trzaską, Olem Walickim i Jackiem Prościńskim.


Posłuchaj
117:02 2022_12_14 23_00_00_PR2_Nocna_strefa.mp3 Sławek Koryzno i Emil Miszk – recepta na ekosystem (Rozmowy improwizowane/Dwójka) 

***

Tytuł audycj: Rozmowy improwizowane w cyklu Nocna strefa

Prowadzili: Janusz Jabłoński i Tomasz Gregorczyk

Goście: perkusista Sławek Koryzno i trębacz Emil Miszk (założyciele wytwórni Alpaka Records)

Data emisji: 14.12.2022

Godzina emisji: 23.00

pg

Czytaj także

Kateryna Ziabliuk o "Pieśni lasu", wibracji miast i miłości do ziemi

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2022 07:00
Z pochodzącą z Kijowa pianistką Kateryną Ziabliuk rozmawialiśmy w audycji m.in. o programie "Pieśń lasu" – wydanym już dwukrotnie w różnych wersjach – z muzyką do tekstu słynnego dramatu Łesi Ukrainki z 1912 roku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jane Ira Bloom: wiedza jest trampoliną dla wyobraźni

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2022 08:00
W "Rozmowach improwizowanych" gościliśmy prawdopodobnie jedyną artystkę improwizującą, która ma… własną asteroidę. Planetoida (6083) Janeirabloom została odkryta i nazwana w 1984 roku przez astronoma i fana jazzu Briana Skiffa, który podczas obserwacji słuchał podobno nagrań Jane.
rozwiń zwiń