Brad Mehldau gra muzykę The Beatles (i nie tylko)

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2023 00:55
W tym wydaniu "Nocnej strefy" Piotr Metz sięgnął po nagrania znakomitego pianisty Brada Mehldaua. 
Brad Mehldau
Brad MehldauFoto: materiały promocyjne

Zapraszamy do słuchania 2-godzinnego pasma autorskiego, w którym przemierzać będziemy rejony muzycznej awangardy, eksperymentu, jazzu, improwizacji, rocka, nietypowego popu i muzyki z najdalszych zakątków świata. 

Będzie to też okazja do sięgnięcia po nagrania (także koncertowe!) z ostatnich miesięcy, na które nie starczyło czasu oraz płyty i zjawiska zapomniane.

W podróż w nieznane zabiorą Państwa dziennikarze bacznie obserwujący współczesną scenę:

Krzysztof Dziuba i Rafał Księżyk (na zmianę, co drugi poniedziałek), Piotr Metz (wtorki), Tomasz Gregorczyk i Janusz Jabłoński (środy), Bartek Chaciński i Jacek Hawryluk (czwartki).

Posłuchaj
114:35 2023_05_16 23_01_30_Dwojka_Nocna_strefa.mp3 Brad Mehldau gra muzykę The Beatles (i nie tylko) (Nocna strefa/Dwójka)

 

***

Tytuł audycji: Nocna strefa

Prowadził: Piotr Metz

Data emisji: 16.05.2023

Godzina emisji: 23.00

mo

Czytaj także

Magia fortepianowej improwizacji

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2012 00:00
ECM wspaniałymi pianistami stoi... Keith Jarrett, Tord Gustavsen, Craig Taborn to tylko kilka nazwisk, które nagrywają dla tej wytwórni.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Fred Hersch: jestem wdzięczny za wszystko, co mi się zdarzyło

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2022 19:00
- Mówi się, że długi należy spłacać. Ja robię to odkąd skończyłem 20 lat, podejmując się każdej pracy: granie z piosenkarzami, na weselach. Czuję prawdziwą wdzięczność za wszystkie możliwości jakie mam, moje muzyczne życie, nawet w czasie pandemii, jest całkiem bogate - mówił na antenie Dwójki Fred Hersch, legendarny pianista jazzowy w rozmowie z Rochem Sicińskim. 
rozwiń zwiń