Festiwal Filmowy w Cannes reaktywowany

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2021 10:00
Pokaz "Annette" Leosa Caraxa zainaugurował 74. canneńskie święto kina, a popis wokalny Adama Drivera i Marion Cotillard w musicalu "Annette" przywitał 20 tys. uczestników festiwalu. Festiwal w Cannes powrócił po rocznej przerwie wywołanej pandemią.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/LongJon

 

Posłuchaj
29:04 2021_07_11 09_30_52_PR2_Magazyn_Filmowy.mp3 Festiwal Filmowy w Cannes reaktywowany (Magazyn filmowy/Dwójka)

  

W tym roku honorowa Złota Palma trafiła do Jodie Foster. W konkursie głównym mierzą się m.in. filmy Seanna Penna ("Dzień flagi"), Jacquesa Audiarda ("Paryż, 13 dzielnica"), Nanniego Morettiego ("Trzy piętra") i Apichatponga Weerasethakula ("Memoria"), Asghara Farhadiego ("Bohater"), czy Wesa Andersona ("The French Dispatch").

Przewodniczącym jury jest Spike Lee, a w konkursie nie ma niestety polskiego filmu. Nie zabraknie jednak Polaków w Cannes. Młody scenarzysta, Mateusz Pacewicz to autor scenariuszy do "Bożego Ciała" i "Hejtera" w reżyserii Jana Komasy. Tym razem zadebiutuje jako reżyser krótkim metrażem "Team Building" z Mają Ostaszewską i Marcinem Czarnikiem w rolach głównych. Zanim rozpoczną się zdjęcia do filmu, reżyser i producenci zaprezentują swój pomysł na film w Cannes.

***

Tytuł audycji: Magazyn filmowy

Prowadziła: Beata Kwiatkowska

Data emisji: 11.06.2021

Godzina emisji: 9.30

Czytaj także

Polskie kolory w "Prisoners of the Ghostland". W roli głównej Nicolas Cage

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2021 14:40
- Wszystko było robione na jakiś kompletnie wariackich papierach, ale dzięki temu, że nasze komputery są oddalone o kilka metrów mogliśmy to robić szybko - mówiła Magdalena Grzyb, kolorystka, która wraz z Wojciechem Janio była odpowiedzialna za postprodukcję filmu "Prisoners of the Ghostland".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sofia Coppola. Wychodząc z cienia wybitnego ojca

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2023 05:35
14 maja 1971 roku urodziła się Sofia Coppola, amerykańska reżyserka i scenarzystka oraz aktorka filmowa. Znane nazwisko dało jej szansę wczesnego spotkania z wielkim kinem (jako aktorka wystąpiła w "Ojcu chrzestnym" swojego ojca, Francisa Forda Coppoli) i rozpoznania, że to nie aktorstwo jest dla niej najlepszą drogą. Wybierając reżyserię, musiała zmierzyć się ze skojarzeniami z twórczością ojca i zbudować własną markę.
rozwiń zwiń