"Bo we mnie jest seks". Maria Dębska: mam wrażenie, że to grzeczny film

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2021 12:00
- Tego erotyzmu w Kalinie Jędrusik było tak wiele, że to mógł być o wiele bardziej niegrzeczny film. Jak rozmawiałam z ludźmi, którzy ją znali i bywali z nią w SPATiF-ie, to słyszałam różne anegdoty. Ona była nieprawdopodobnie odważna, wyzwolona i uwielbiała prowokować - mówiła Maria Dębska, która wciela się w legendarną aktorkę w filmie "Bo we mnie jest seks".
Bo we mnie jest seks to opowieść o życiu Kaliny Jędrusik. W rolę aktorki wciela się Maria Dąbrowska
"Bo we mnie jest seks" to opowieść o życiu Kaliny Jędrusik. W rolę aktorki wciela się Maria DąbrowskaFoto: Mat. prasowe

Kalina Jędrusik NAC 1200.jpg
Kalina Jędrusik. Słynęła z charakterystycznego szeptu, choć myślała o operze

Na ekrany kin w miniony piątek (19.11) wszedł nowy film Magdaleny Klimkiewicz - "Bo we mnie jest seks". To opowieść o życiu Kaliny Jędrusik. Klasyczny musical jest koncertem najlepszych utworów Jędrusik, wykonanych przez grającą główną rolę Marię Dębską.

- Pół roku przed rozpoczęciem zdjęć weszłam do studia i przez tych kilka miesięcy pracowaliśmy nad piosenkami, nagrywaliśmy je. Czasem poprawialiśmy je jeszcze podczas zdjęć. Ta muzyczna podróż początkowo była dla mnie trudna. Nie byłam jeszcze na planie, a już mam grać Kalinę Jędrusik, i to w ogromnych niuansach, bo w głosie jest przecież wszystko. Z drugiej strony potem czułam przewagę, bo wchodziłam i czułam, że już z nią jestem od pół roku - wspominała aktorka.

Posłuchaj
27:53 2021_11_21 09_32_04_PR2_Magazyn_Filmowy.mp3 "Bo we mnie jest seks" i "Piosenki o miłości". Dokąd zmierza polski musical? (Magazyn filmowy/Dwójka) 

Film bez cienia fałszu prezentuje ikonę polskiej estrady, filmu, kabaretu, jaką była Kalina Jędrusik. - Uwielbiam na przykład tę scenę, gdy Kalina wchodzi do Kabaretu Starszych Panów i się rozbiera. Taka nagość mimochodem, nie taka, że teraz uwaga, bo mam erotyczną scenę. Miała wyjątkowo luźne podejście do ciała. Z drugiej strony, ja zawsze tak miałam, że jeżeli trzeba pokazać na planie kawałek ciała, to musi być ku temu powód. I tutaj absolutnie tak było - podkreślała Maria Dębska.

Zobacz zwiastun filmu:

[Youtube: NEXTFILMPL]

W drugiej części audycji opowiadaliśmy o innym nowym polskim filmie, w którym piosenki grają także bardzo ważną rolę. To "Piosenki o miłości" w reżyserii Tomasza Habowskiego. Niewinna historia o miłości ukrytej w tekstach i muzyce oraz piosenkach, wykonanych przez Justynę Święs (wokalistka znana z duetu The Dumplings), została nagrodzona na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Na uwagę zasługuje też kreacja Tomasza Włosoka, nominowanego do Nagrody Zbyszka Cybulskiego m.in. obok Marii Dębskiej.

***

Tytuł audycji: Magazyn filmowy

Prowadziła: Beata Kwiatkowska

Goście: Maria Dębska (odtwórczyni Kaliny Jędrusik w filmie "Bo we mnie jest seks"), Leszek Lichota (odtwórca roli Stanisława Dygata w filmie "Bo we mnie jest seks"), Magdalena Klimkiewicz (reżyserka filmu "Bo we mnie jest seks"), Tomasz Habowski (reżyser filmu "Piosenki o miłości")

Data emisji: 21.11.2021

Godzina emisji: 9.30

pg

Czytaj także

Kino meksykańskie w wydaniu Michela Franco i Joaquina Del Paso

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2021 10:00
W audycji rozmawialiśmy o dwóch nowych meksykańskich filmach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Agata Buzek i Kristen Stewart w rolach głównych

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2021 10:00
W audycji mówiliśmy o filmach, na które warto zwrócić uwagę w kinowym repertuarze. Aktualnie na ekrany weszły dwie ciekawe produkcje: "Moje wspaniałe życie" i "Spencer".
rozwiń zwiń