"Sundown". Rozmowa z twórcami filmu

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2021 12:26
Podczas zakończonego w sobotę (11.09) 78. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji w konkursie głównym prezentowano najnowszy film Michela Franco "Sundown". W audycji rozmawialiśmy z meksykańskim reżyserem oraz odtwórcą głównej roli - brytyjskim aktorem Timem Rothem.
Tim Roth (L) i Michel Franco (P)
Tim Roth (L) i Michel Franco (P)Foto: ETTORE FERRARI/PAP/EPA

Posłuchaj
47:37 Rozmowy po zmroku Dwójka 14 wrzesień 2021 21_32_52 v1.mp3 Rozmowa z twórcami filmu "Sundown" (Rozmowy po zmroku/Dwójka)

 

festiwal w wenecji 1200.jpg
Podsumowanie 78. Festiwalu Filmowego w Wenecji

Michel Franco tworzy portret Acapulco, by na jego tle pokazać historię rodziny Bennettów. Na słonecznej plaży poznajemy zamożną brytyjską rodzinę, Berenice (Charlotte Gainsbourg) i Neil (Tim Roth) delektują się tym, co dostarcza im miejsce, jednak te rajskie wakacje przerywa niepokojąca wiadomość, która ma je zakończyć. Staje się jednak inaczej. Neil zostaje w Acapulco i to na bohaterze Tima Rotha skupia się kamera, dając komunikat widzowi, że to jego dotyczy tytułowy "Sundown".

[Źródło: YouTube The Upcoming]

Jak Tim Roth poradził sobie ze scenariuszem napisanym specjalnie dla niego? Dlaczego Michel Franco wciąż podejmuje temat przestępczości rozwijającej się w Meksyku, jednocześnie przyznając, że jego każdy film jest hołdem dla kraju, w którym żyje? Czy brytyjski aktor dostrzega podobieństwo w twórczości Michela Franco i Quentina Tarantino, który go odkrył? Czy reżyser "Sundownu" nakręci film w Polsce?

***

Tytuł audycji: Rozmowy po zmroku

Prowadziła: Beata Kwiatkowska

Goście: Michel Franco (reżyser), Tim Roth (aktor)

Data emisji: 14.09.2021

Godzina emisji: 21.30

Czytaj także

"Chłopi" Doroty Kobieli - "Ten film będzie namalowany w stylu Młodej Polski"

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2021 14:20
- To było duże wyzwanie, żeby zmieścić w kilkudziesięciu minutach filmu całą opowieść. Książka ma około 700 stron, nasz scenariusz ma ich 100. Dlatego musieliśmy podejmować trudne decyzje o pomijaniu wątków, które nie były ważne dla głównej historii. Nawet niektóre już nakręcone sceny wyrzucaliśmy. Przy takim rodzaju produkcji, gdzie każda klatka jest malowana, pojedyncza minuta filmu ma wielkie znaczenie - mówił w Dwójce Sean Bobbitt.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Nauczył mnie uniku" - Piotr Głowacki o pięściarzu Teddym [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2021 14:20
- Od początku mojej pracy w filmie marzyło mi się postaciowanie w takim głębokim stylu przemiany fizycznej i psychologicznej - mówił w Dwójce aktor Piotr Głowacki, który dokonał metamorfozy w związku z filmową opowieścią o legendarnym pięściarzu "Teddym".
rozwiń zwiń