Nieoczekiwana muzyka sylwestrowo-noworoczna

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2021 12:30
W ostatni dzień roku "Karnawał instrumentów" zmienia godzinę emisji. Słyszymy się w samo południe. Repertuar sylwestrowo-noworoczny. Muzyka nieoczekiwana. Satysfakcja gwarantowana.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: rawf8/Shutterstock

- Czy repertuar koncertów sylwestrowych i koncertów noworocznych musi być zawsze taki sam? Czy oprócz muzyki Johanna Straussa może zabrzmieć muzyka Władysława Szpilmana czy kompozycje autorstwa Arnolda Schönberga? Na pewno tak. Przede wszystkim w "Karnawale instrumentów" - zapowiada gospodarz piątkowej audycji Łukasz Borowicz. Takie zapewnienie z ust cenionego dyrygenta przyjmować trzeba za pewnik.

Będzie to więc doskonały muzyczny wstęp do sylwestrowego wieczoru i szampańskiej zabawy. W imieniu prowadzącego i całego zespołu Programu 2 Polskiego Radia - Do Siego Roku!

To także dobra okazja, żeby przypomnieć sobie wszystkie nasze dotychasowe spotkania. Każdy z odcinków cyklu, który gości na antenie PR2 od jesieni 2020 roku, znajdziesz pod tym linkiem.

***

Dlaczego utwory jednych kompozytorów brzmią lepiej od utworów innych twórców? Czym jest i na czym polega instrumentacja?

W audycji "Karnawał instrumentów" przyglądamy się tajnikom sztuki pisania na instrumenty, a punktem wyjścia są opowieści o wszystkich instrumentach orkiestry symfonicznej - opowieści słowne i czysto muzyczne.

Do świata Glucka, Berlioza, Straussa i wielu innych mistrzów instrumentacji w każdy piątek zaprasza Łukasz Borowicz.


Posłuchaj
59:13 2021_12_31-12_01_54_PR2_Karnawal_instrumentow.mp3 Nieoczekiwana muzyka sylwestrowo-noworoczna (Karnawał instrumentów/Dwójka)

 

***

Tytuł audycji: Karnawał instrumentów

Prowadził: Łukasz Borowicz

Data emisji: 31.12.2021

Godzina emisji: 12.00

Czytaj także

Muzyczny sylwester w "Five o'clock". Zobacz wideo!

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2016 19:00
Po raz pierwszy w pięcioletniej historii "Five o'clock" wysłuchaliśmy specjalnego wydania audycji na koniec roku - była to jedyna w swoim rodzaju sylwestrowa rozgrzewka.
rozwiń zwiń