"Karnawał instrumentów" - nowa audycja Łukasza Borowicza

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2020 13:14
- Jako dyrygent, ale i meloman, miłośnik orkiestry, miłośnik brzmienia instrumentów, chciałem się dzielić z Państwem refleksjami na temat tego, jako to kompozytorzy robią, jak partytury są składane, dlaczego instrumenty w różnych kombinacjach jednym kompozytorom brzmią świetnie, a innym gorzej - mówił we wstępie swojej premierowej audycji Łukasz Borowicz.
Łukasz Borowicz
Łukasz BorowiczFoto: PR

Posłuchaj
60:18 2020_09_12 13_01_04_PR2_Karnawal_instrumentow.mp3 Łukasz Borowicz zaprasza do świata Glucka, Berlioza, Straussa i wielu innych mistrzów instrumentacji (Karnawał instrumentów/Dwójka)

 

Wraz ze znakomitym dyrygentem w audycji "Karnawał instrumentów" przyjrzeliśmy się tajnikom sztuki pisania na instrumenty, a punktem wyjścia były opowieści o wszystkich instrumentach orkiestry symfonicznej - opowieści słowne i czysto muzyczne.

Dlaczego utwory jednych kompozytorów brzmią lepiej od utworów innych twórców? Czym jest i na czym polega instrumentacja? Do świata Glucka, Berlioza, Straussa i wielu innych mistrzów instrumentacji zapraszał Łukasz Borowicz.

***

Tytuł audycji: Karnawał instrumentów

Prowadził: Łukasz Borowicz

Data emisji: 18.09.2020

Godzina emisji: 22.10

Czytaj także

Interpretacje mistrzów według Martyny Pastuszki

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2020 11:56
Gospodynią audycji była Martyna Pastuszka - skrzypaczka, liderka i koncertmistrzyni {oh!} Orkiestry Historycznej
rozwiń zwiń
Czytaj także

Muzyczne wędrówki z Waldemarem Malickim

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2020 19:41
Waldemar Malicki, pełen zdrowego poczucia humoru i dystansu do świata, powraca, by zabrać nas w kolejną muzyczną podróż w audycji "Znacie, to posłuchajcie".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Artur Ruciński i jego muzyczny kosmos

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2020 11:00
Cykl audycji "Znacie to posłuchajcie" prowadził znakomity polski baryton, współpracujący z największymi scenami operowymi, m.in. Bayerische Staatsoper w Monachium, Royal Opera House w Londynie, Teatro Alla Scala w Mediolanie, Opera Bastille w Paryżu czy Metropolitan Opera w Nowym Jorku.
rozwiń zwiń