Polskie Radio
Section05
Waldemar Malicki

Reminiscencje romantycznych Szubertiad

- Jedną z ulubionych form melomanów na całym świecie jest walc – oczywiście w wydaniu wiedeńskim, najlepiej Johanna Straussa. Trzeba przyznać, że to jest już walc niezwykle rozwinięty. Jednocześnie w czasach Straussa inny Johan – Brahms – również pisał walce. I wszystkie te walce nawiązują do spuścizny jeszcze innego kompozytora: Franciszka Schuberta - zapowiadał Waldemar Malicki.
Zobacz więcej na temat:  muzyka klasyczna Dwójka Waldemar Malicki

Waldemar Malicki z koncertem na Dzień Dziecka [ZOBACZ WIDEO]

To był wyjątkowy koncert dla dzieci w Dniu Dziecka. Wśród wykonawców Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie pod dyrekcją Macieja Tomasiewicza, z udziałem Waldemara Malickiego na fortepianie. Wydarzenie transmitowane na antenie Dwójki, na stronie dwójka.polskieradio.pl oraz na Facebooku i kanale YouTube Dwójki teraz można zobaczyć również w zapisie WIDEO. Zapraszamy!
Zobacz więcej na temat:  koncerty Waldemar Malicki Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie dzień dziecka

Humor w muzyce poważnej

- Przez ostatnie tysiąc lat muzyka, która rozwijała się nieprzerwanie, stworzyła ogromną ilość form, zasad, konstrukcji, języków i stylów. Powstały tysiące dzieł i wszystkie one dla nas brzmią niezwykle poważnie. Ale kiedy podejdziemy do tej spuścizny z odpowiednią dezynwolturą, okazuje się, że mamy szansę na humorystyczny atak na uświęconą tradycję - mówił Waldemar Malicki.
Zobacz więcej na temat:  muzyka klasyczna Dwójka MUZYKA Waldemar Malicki