"Zacznij od Bacha" - nowa audycja Ewy Pobłockiej

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2020 07:00
"Zacznij od Bacha" to nowy cykl audycji muzycznych, na który w czwartkowe wieczory zaprasza znakomita pianistka Ewa Pobłocka. Artystka dzieli się ze słuchaczami życiową fascynacją, jaką jest dla niej muzyka lipskiego kantora.
Zacznij od Bacha - nowa audycja Ewy Pobłockiej
Zacznij od Bacha - nowa audycja Ewy PobłockiejFoto: PR

Posłuchaj
54:17 2020_09_17_22_00_00_PR2_Zacznij_od_Bacha.mp3 Preludia i fugi Bacha w tonacji C-dur (Zacznij od Bacha/Dwójka)

Punktem wyjścia do każdej z godzinnych audycji są preludia i fugi z Bachowskiej Biblii, jak mawia się o kanonicznym zbiorze "Das Wohltemperierte Klavier". 12 tonacji durowych i tyle samo molowych, tworzących kolejne ogniwa cyklu, to klucz do repertuaru cotygodniowych spotkań wypełnionych muzyką Jana Sebastiana.

Prezentacji utworów towarzyszą erudycyjne komentarze i osobiste refleksje Ewy Pobłockiej wokół Bachowskich dzieł i ich rozmaitych interpretacji.

Zobacz zapowiedź

***

Tytuł audycji: Zacznij od Bacha

Prowadzenie: Ewa Pobłocka

Data emisji: 17.09.2020

Godzina emisji: 22.00

Czytaj także

Bach nagrany w piwnicy. Karol Marianowski: ta płyta jest zapisem chwili

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2020 17:00
- Na początku pomysł zrodził się z potrzeby zwykłej pracy w miejscu, gdzie będzie cicho i spokojnie, a ja będę mógł pobyć sam ze sobą. I tak zacząłem chodzić do swojej piwnicy i ćwiczyć repertuar - opowiadał w Dwójce Karol Marianowski - wiolonczelista, który w piwnicy nagrał sześć suit niemieckiego kompozytora barokowego na wiolonczelę solo.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jan Tomasz Adamus: w tym roku Festiwal Bachowski mocno się rozrósł

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2020 10:30
- W marcu wszyscy rzucili się do działań internetowych, więc my też przeformatowaliśmy wszystko w tym kierunku. Jednak wychodzi na to, że sporą publiczność będziemy mogli wpuścić do Kościoła Pokoju w Świdnicy, a to olbrzymia drewniana świątynia, która zmieści kilka tysięcy osób - mówił w Dwójce dyrektor artystyczny świdnickiego festiwalu.
rozwiń zwiń