Antek Cholewiński z wiolonczelą w "Miejscówce z Dwójką" [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2022 08:45
Gospodarzem kolejnej "Miejscówki z Dwójką" (30 lipca) był kompozytor i wiolonczelista urodzony w 1998 roku w Łodzi - Antek Cholewiński. Zapraszamy do obejrzenia niecodziennego koncertu młodego artysty!

Zobacz wideo

[YouTube Dwójka]

Antek Cholewiński (ur. 1998) ukończył studia z wiolonczeli w Conservatorium van Amsterdam (Holandia) w klasie Jeleny Očić, a obecnie studiuje kompozycję u Wima Henderickxa i Brama van Campa w Konserwatorium Królewskim w Antwerpii (Belgia).

Podczas swoich studiów współpracował i kształcił się pod okiem takich artystów, jak: Anna Korsun, Michael Wolters, Dimitri Ferschtmann, Serge Verstockt, Tomasz Daroch, Willem Jeths, Mats Lidstrom, Maya Verlaak czy Meric Artac.

Jako wiolonczelista występował zarówno w Polsce, jak i innych krajach Europy. Obecnie Antek Cholewiński skupia się na kompozycji, muzyce elektronicznej oraz niezdarnym pięknie syntezatorów mowy.

W 2022 roku nakładem wydawnictwa Pawlacz Perski ukazał się - na kasecie magnetofonowej - jego debiutancki album "Kotek".

Zobacz wszystkie koncerty z cyklu "Miejscówka z Dwójką" >>>

Tracklista:

A1 Lime Blossom And Madeleine
A2 Ik Zal Je Nooit Vergeten
A3 Perhaps It's My Way Of Making A Statement
B1 Raivis / ;*
B2 Tu Es Mon Cliche Préféré
B3 (Between Brackets)
B4 Sorry, What Was The Question Again?
B5 It’s Good To Be Home At Last

***

Na koncert online z cyklu "Miejscówka z Dwójką" zapraszaliśmy w sobotę (30.07).

Czytaj także

Magdalena Cielecka i Michał Pepol zapraszają do wspólnego milczenia [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2021 13:00
- Projekt "Milczenie syren" powstał na zamówienie Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie w 2017 roku. Teraz, podczas minikoncertu w Porcie Czerniakowskim w Warszawie, zarejestrowaliśmy dla słuchaczy radiowej Dwójki połowę koncertu wraz z jednym utworem, którego wcześniej nie wykonaliśmy publicznie. Zapraszamy, aby Państwo pomilczeli razem z nami w ten sobotni wieczór - mówią Magdalena Cielecka i Michał Pepol, gospodarze "Miejscówki z Dwójką".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Monowid, Łukaszuk i Garstka prezentują kojące arie i pieśni [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2021 19:30
Jan Jakub Monowid, Maciej Łukaszuk i Krzysztof Garstka wykonali koncert złożony z arii i pieśni różnych okresów – od renesansowych po współczesne. Co je łączy? Kojący i melancholijny nastrój, o czym przekonaliśmy się podczas tej "Miejscówki z Dwójką".
rozwiń zwiń