"Sprezzatura według Lilianny Stawarz" - premierowa odsłona nowej audycji

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2022 23:00
W jesiennej ramówce czeka na Państwa "Sprezzatura według Lilianny Stawarz". Sprezzatura, czyli swoboda, galanteria, finezja i inspiracja...
Lilianna Stawarz
Lilianna StawarzFoto: Wojciech Kusiński

Celem naszych spotkań jest odkrywanie indywidualnego stylu wykonawcy i odbiorcy, ponieważ sedno opanowania sztuki sprezzatury tkwi w naszej wyobraźni i wolności myśli.

Naszą przewodniczką jest Lilianna Stawarz.

***

Lilianna Stawarz ukończyła studia w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie klawesynu Władysława Kłosiewicza. 

Otrzymała nagrodę Fryderyk 2018 w kategorii Album roku - Muzyka Dawna za płytę life z Oratorium Antonio Caldary - Maddalena ai piedi di Cristo, wydaną przez Polskie Radio. W tym samym roku otrzymała także nominację do Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida za kierownictwo muzyczne wykonania opery "Farnace" Antonio Vivaldiego.


Posłuchaj
58:36 2022_09_20 22_00_20_Sprezzatura.mp3 Premierowa odsłona audycji Lilianna Stawarz (Sprezzatura/Dwójka) 

- Na zakończenie szkoły średniej mój profesor zaproponował mi koncert z orkiestrą kameralną. Byłam zachwycona, choć grałam w domu kultury we Włocławku na pianinku, które miało podciętą jedną nóżkę i było przechylone. Na szczęście się nie bujało - opowiadała w Dwójce klawesynistka.

Czytaj też:

ZOBACZ ZAPOWIEDŹ

[Facebook Dwójki]

***

Tytuł audycji: Sprezzatura według Lilianny Stawarz

Prowadziła: Lilianna Stawarz

Data emisji: 20.09.2022

Godzina emisji: 22.00

Czytaj także

Lilianna Stawarz: w tym roku króluje Haendel

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2019 18:06
- "Agrypina" Haendla była naszą forpocztą, kiedy jeszcze nie było myśli o Festiwalu Oper Barokowych. Bardzo się to spodobało i było duże zainteresowanie. Wstąpiła w nas wtedy wielka chęć zrobienia czegoś poważnego, czyli właśnie festiwalu - opowiadała w Dwójce współtwórczyni Festiwalu Oper Barokowych "Dramma Per Musica".
rozwiń zwiń