Polskie Radio
Section05
Dorota Boniecka-Górny

Od rhytm and bluesa do big bitu. "Chłopcy z miasteczka" Urszuli Żółtowskiej

"Chłopcy z miasteczka" to reportaż z 1998 roku autorstwa Urszuli Żółtowskiej. Wspomnienia z młodości w małym miasteczku przeplatają się w niej ze wspomnieniami miłości do muzyki lat 60. Bohaterom opowieści wciąż towarzyszy młodzieńcza miłość do rock and rolla. Dzięki nagraniu, możemy wrócić do czasów, kiedy zakazana muzyka rock and rollowa niosła ze sobą powiew Zachodu, pachniała świeżością i buntem.
Zobacz więcej na temat:  reportaż Urszula Żółtowska-Tomaszewska Dorota Boniecka-Górny

Światowy Dzień Radia 2024. Reportaż o kolekcjonerze odbiorników [POSŁUCHAJ]

13 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Radia. Z tego powodu prezentujemy reportaż o kolekcjonerze radioodbiorników. Kolekcja Zbigniewa Klimczaka to 400 samochodowych odbiorników radiowych i 150 stacjonarnych. Bohater reportażu prowadzi warsztat samochodowy i tam w specjalnej gablocie prezentuje swoje skarby. Każdy ma swoją historię... jedno radio należało na przykład do Elvisa Presleya. 
Zobacz więcej na temat:  Wiesław Molak radio Polskie Radio historia radiofonii Światowy Dzień Radia Światowy Dzień Radia 2024 Dorota Boniecka-Górny pr poleca

Światowy Dzień Radia. "Kolekcjoner radia" - reportaż Doroty Bonieckiej-Górny

13 lutego obchodziliśmy jest Światowy Dzień Radia. Z tego powodu prezentujemy reportaż o kolekcjonerze radia. 400 samochodowych odbiorników radiowych i 150 stacjonarnych to kolekcja pana Zbigniewa Klimczaka. Pan Zbigniew prowadzi warsztat samochodowy i tam w specjalnej gablocie prezentuje swoje skarby. Każdy ma swoją historię, jedno radio należało na przykład do Elvisa Presleya. 
Zobacz więcej na temat:  radio reportaż Dorota Boniecka-Górny

Mistrzowie sztuki reportażu nagrodzeni [WIDEO]

Poznaliśmy zwycięzców Ogólnopolskiego Konkursu Reportażystów "Melchiory 2023". Nagrody zostały przyznane w kategoriach: Reportaż Roku, Dokument Roku, Inspiracja Roku oraz Realizator Roku. Ogłoszono także laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Radiowej w dziedzinie reportażu o Grand Prix KRRiT oraz XXVI Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory. Patronat nad Konkursem i Galą "Melchiorów 2023" objęła Rada Mediów Narodowych.
Zobacz więcej na temat:  reportaż Melchiory konkurs W POLSKIM RADIU Studio Reportażu i Dokumentu Jolanta Rudnik Michał Kwiatkowski KRRiT Alicja Samolewicz-Jeglicka Maciej Jastrzębski Monika Chrobak Karolina Ryniak Dagmara Drzazga Beata Hyży-Czołpińska Paweł Antosiewicz Aleksandra Sadokierska Małgorzata Lachendro Paweł Kurek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rada Mediów Narodowych Polskie Radio TVP Grand Prix KRRiTV Krzysztof Gottesman Dorota Boniecka-Górny czesława borowik Adam Hlebowicz Arkadiusz Gołębiewski Wacław Holewiński Konkurs Stypendialny im. Jacka Stwory

Narodowe Czytanie 2023. "Literackie święta" - reportaż Doroty Bonieckiej-Górny

W ostatnią sobotę w warszawskim Ogrodzie Saskim i w całej Polsce, a także poza granicami naszego kraju można było przenieść się w świat bohaterów "Nad Niemnem", najbardziej znanej powieści Elizy Orzeszkowej. Powstawała ona w latach 1886-1887, a w formie książki ukazała się w 1888 roku. Ze względu na barwne opisy, wyrazistych bohaterów i odwołania historyczne dzieło porównywano do "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza. Podejmuje tematykę powstania styczniowego, którego 160-lecie obchodzone jest w 2023 roku.
Zobacz więcej na temat:  reportaż Dorota Boniecka-Górny Narodowe Czytanie

29. edycja Konkursu Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Wyróżnienia dla reportażystów SRiD

Za nami ceremonia ogłoszenia laureatów konkursu oraz wręczenia nagród Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Reportażyści Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia otrzymali wyróżnienia w kategoriach: Nagroda im. Kazimierza Dziewanowskiego za reportaż" Delegacja inna niż wszystkie", Nagroda im. Macieja Łukasiewicza za reportaż "Ulepił mnie na nowo" oraz Nagroda im. Eugeniusza Kwiatkowskiego za reportaż "Szpotański i spółka". 
Zobacz więcej na temat:  reportaż Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich Urszula Żółtowska-Tomaszewska Dorota Boniecka-Górny Antoni Rokicki wyróżniony