Polskie Radio
Section05
Wiesław Molak

Pomoc wojskowa dla Ukrainy. Mariusz Cielma: ich potrzeby są dużo większe

- Ukraińcy zdają sobie sprawę, że potrzebują tego uzbrojenia, jest świadomość tego, że terytoria zajęte przez Rosjan można odzyskać tylko drogą militarną. Mam obawy, że dostawy niektórych rodzajów broni, jak zestawów HIMARS, rozpoczęto zbyt późno i są one w zbyt małej ilości - mówił w Polskim Radiu 24 Mariusz Cielma (Nowa Technika Wojskowa).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT Rosja Ukraina serwis wschodni wojna 2022 wojna na Ukrainie USA Mariusz Cielma Wiesław Molak

Zaskakujące słowa Bidena o Zełenskim. Gen. Komornicki: niezrozumiałe, niezgodne z prawdą

- Ta wojna rozpoczęła się w 2014 roku. Ukraina była cały czas w wojnie. Oczywiście etap militarnego rozstrzygnięcia na dużą skalę rozpoczął się 24 lutego bieżącego roku, kiedy armia rosyjska przystąpiła do agresji na szerokim froncie  - mówił w Polskim Radiu 24 gen. Leon Komornicki (były zastępca szefa Sztabu Generalnego WP).  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Wiesław Molak wojna 2022 Rosja Kreml wojna na Ukrainie Krym Joe Biden USA

Głosowanie ws. Izby Dyscyplinarnej SN. Dr Kawęcki: wypłata środków z KPO wcale nie jest pewna

- W kontekście opozycji, której zdaniem ustawa przyjęta przez Sejm nie przywraca praworządności w polskim wymiarze sprawiedliwości, a opozycja mówi głosem KE, to wypłata środków z KPO stoi pod znakiem zapytania - mówił w Polskim Radiu 24 dr Krzysztof Kawęcki (politolog). 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Europa Wiesław Molak Komisja Europejska Krajowy Plan Odbudowy fundusze unijne Unia Europejska

Realizacja "kamieni milowych". Manasterski: nie ma pewności, że środki z KPO zostaną wypłacone

- Uważam, że wypełniliśmy kamienie milowe (...), jednak decydująca będzie opinia unijnych urzędników, działających pod wpływem potężnego lobby, które widzi możliwość decydowania o życiu społecznym, gospodarczym i politycznym Polski - mówił w Polskim Radiu 24 Miłosz Manasterski (Agencja Informacyjna).  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Europa Wiesław Molak Komisja Europejska Krajowy Plan Odbudowy fundusze unijne Unia Europejska

Biograf Zełenskiego: wielkie wyzwania i trudności są dla niego stworzone

- To człowiek wart przedstawienia. Warto pokazać, dlaczego jest tym, kim jest, kto go ukształtował, jak się wychował, jakie czynniki miały wpływ na to, że w bohaterski sposób potrafi prowadzić obronę i walkę przeciwko imperializmowi - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Rogacin (redaktor naczelny dziennika "Polska Times", autor książki o prezydencie Ukrainy Wołodymyrze Zełenskim).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wojna na Ukrainie ŚWIAT Ukraina wojna 2022 Europa Wołodymyr Zełenski Wiesław Molak

Rosja jest zdolna do pełnej mobilizacji? Maciej Kożuszek o wojnie na Ukrainie

- Z jednej strony Rosja chce pokazać, że jest zdolna do pełnej mobilizacji i grozi użyciem broni nuklearnej, ale z drugiej strony są też Rosjanie, którzy są rozsądni i wiedzą, że atak na Ukrainę to irracjonalna akcja - mówił na antenie Polskiego Radia 24 szef działu zagranicznego "Gazety Polskiej" Maciej Kożuszek.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Maciej Kożuszek Wiesław Molak ŚWIAT Europa Rosja zbrodnie wojenne wojna na Ukrainie wojna 2022

Ignacy Gogolewski. "Szczęście pomagało mi w tym zawodzie" [POSŁUCHAJ]

W ostatnią niedzielę, w wieku 90 lat, zmarł wybitny aktor Ignacy Gogolewski. Miał 24 lata, kiedy zagrał Gustawa-Konrada w "Dziadach". Wcześniej rolę tę otrzymywali aktorzy powyżej czterdziestki. Popularny artysta mówił, że nie brakowało mu szczęścia w całej karierze. W Programie 1 Polskiego Radia przypomnieliśmy archiwalny reportaż Doroty Bonieckiej-Górny pt. "Jubilat" o Ignacym Gogolewskim.
Zobacz więcej na temat:  Wiesław Molak Ignacy Gogolewski Dorota Boniecka-Górny odeszli 2022 reportaż w Jedynce

Anna Morawska-Borowiec: samotność to największy problem dla uchodźców. Z niej bierze się depresja

- Samotność jest bardzo ważnym problemem, dlatego że uczucie samotności - przy wszystkich innych trudnościach, z którymi obecnie stykają się uchodźcy, związanych z dramatem wojny - jest elementem predysponującym do zachorowania na depresję - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Morawska-Borowiec, prezes Fundacji Twarze Depresji.  
Zobacz więcej na temat:  Rosja Ukraina Władimir Putin wojna 2022 ŚWIAT Europa uchodźcy pomoc Wiesław Molak zdrowie psychologia

Joe Biden przemówi na Zamku Królewskim. Wróbel: można spodziewać się mocnego, historycznego wystąpienia

- Stany Zjednoczone muszą w sytuacji, w której się teraz znajduje świat, i nie chodzi tylko o rosyjską agresję na Ukrainie, potwierdzić i odnowić swoje przywództwo. Wolny świat musi zdefiniować się ponownie tak, jak w czasach zimnej wojny, II wojny światowej - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Wróbel, prezes Fundacji Republikańskiej.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Ukraina Władimir Putin wojna 2022 ŚWIAT Wiesław Molak Joe Biden w Polsce USA

TYLKO U NAS Waga twórczości Jarosława Marka Rymkiewicza. "Wytyczał szlaki, którymi podążali inni"

- Był szczęśliwym dzieckiem losu, które w dorosłości staje się podróżnikiem, literatem, który odkrywał nowe światy, samodzielnie się do nich przedzierając i wytyczając szlaki, którymi podążą inni. W każdej dziedzinie, której się imał, zaznaczył nową drogę - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Wojciech Kudyba, pisarz i autor magazynu "Twórczość" o zmarłym w sobotę Jarosławie Marku Rymkiewiczu. 
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Marek Rymkiewicz POLSKA literatura KULTURA Wiesław Molak

"Nasi stypendyści zdobyli ponad 600 medali". Dr Zarzecki o programie PFNTeam100

- PFNTeam100 to pierwsze wsparcie w Polsce, które ma charakter bardzo wolitywny, tzn. oparte jest na zaufaniu, na upodmiotowieniu sportowców. W ramach programu, sami sportowcy, wraz ze swoimi trenerami, mogą zdecydować o wykorzystaniu otrzymanych funduszy - mówił w Polskim radiu 24 szef PFN dr Marcin Zarzecki. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA SPORT igrzyska olimpijskie Polska Fundacja Narodowa Wiesław Molak

Prof. Krystyna Bobińska: uprawnienia do emisji CO2 stały się jak waluta i podlegają spekulacji

Dlaczego drożeją uprawnienia do emisji CO2? To się zrobiło takim substytutem waluty, trochę jak bitcoin czy inne waluty wirtualne, bo tym można płacić, to kosztuje. I zaczęła się akcja spekulacyjna, tak jak w bankowości - tłumaczyła w Polskim Radiu 24 prof. Krystyna Bobińska.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Wiesław Molak Unia Europejska ochrona środowiska ekologia emisja co2 ETS