Polskie Radio
Section05
Wiesław Molak

PR24 "Donald Tusk wpaja ducha agresji". Adam Jakuć o marszu KO

- Tak nienawistnych emocji wśród wyborców PO w stosunku do wyborców prawicy jeszcze nie obserwowałem - powiedział w Polskim Radiu 24 Adam Jakuć z "Gazety współczesnej" i "Kuriera porannego". - Zastanawiam się, czy Donald Tusk, szerząc nienawiść i próbując wpoić elektoratowi ducha instynktownej agresji, nie przygotowuje ich pod ewentualną porażkę, kiedy może będzie chciał wyprowadzić ludzi na ulice - dodał. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk opozycja kampania wyborcza polityka Wiesław Molak Platforma Obywatelska koalicja obywatelska

"Miejsce do życia". Reportaż Joanny Bogusławskiej

Okazuje się, że mieszkania w dużych blokach z lat 70. i 80. są jednymi z najbardziej poszukiwanych lokali w Warszawie. Mają dogodną lokalizację, są bardzo dobrze skomunikowane z resztą miasta, plusem jest bliskość szkół, przedszkoli, punktów usługowych. Często na niewielkim metrażu znajduje dużo pokoi. Od lat 60. do początku lat 90. wielka płyta była bardzo rozpowszechniona w polskim budownictwie mieszkaniowym. 
Zobacz więcej na temat:  Wiesław Molak Joanna Bogusławska

"Maraton dobra". Reportaż Oliwii Krettek

Marsz kojarzy się jednoznacznie z wojskiem. 32-letni Petro Skrypka nie mógł jednak go kontynuować w ten sposób, choć bardzo chciał. Maszeruje więc już jako weteran wojenny sam do celu oddalonego o kilka tysięcy kilometrów, myślami będąc nadal z tymi, którzy zostali w jego ojczyźnie. Chce przez swoją inicjatywę, którą nazwał "Maraton dobra" postawić rannych na nogi, zbierając pieniądze na protezy.
Zobacz więcej na temat:  Wiesław Molak Ukraina Oliwia Krettek reportaż

"Lato z Radiem"- prawdziwa rewolucja w eterze. 52 lata audycji

Zakończyła się trasa koncertowa "Lata z Radiem", za nami 10 koncertów, a na finałowy - w Przemyślu, przybył prawdziwy tłum słuchaczy, zarówno młodych, jak i tych, którzy pamiętają początki audycji. - W latach 70. i 80. "Lato z Radiem" było jedynym pozytywnym błyskiem w tej szarej rzeczywistości komunistycznej. I do tej pory jestem bardzo związany z tą poleczką "Lata z Radiem". To do tej pory dodaje pozytywnej energii i rozwesela - mówi jeden z fanów "Lata z Radiem" w reportażu Beaty Korbas. Zapraszamy do wysłuchania.
Zobacz więcej na temat:  reportaż Lato z Radiem Wiesław Molak historia radiofonii pr poleca

"Lato z Radiem"- prawdziwa rewolucja w eterze. "To już 52 lata" - reportaż Beaty Korbas

Zakończyła się trasa koncertowa "Lata z Radiem", za nami 10 koncertów, a na finałowy - w Przemyślu, przybył prawdziwy tłum słuchaczy, zarówno młodych, jak i tych, którzy pamiętają początki audycji. - W latach 70. i 80. "Lato z Radiem" było jedynym pozytywnym błyskiem w tej szarej rzeczywistości komunistycznej. I do tej pory jestem bardzo związany z tą poleczką "Lata z Radiem". To do tej pory dodaje pozytywnej energii i rozwesela - mówi jeden z fanów "Lata z Radiem" w reportażu Beaty Korbas. 
Zobacz więcej na temat:  reportaż Lato z Radiem Wiesław Molak historia radiofonii

Sekrety zbiorów Muzeum Wojska Polskiego. Reportaż "1000 lat historii, czyli Mieszko w 3D" [POSŁUCHAJ]

15 sierpnia to od lat tradycyjnie dzień Święta Wojska Polskiego, ale jest to również wyjątkowy dzień dla muzealników oraz tropicieli naszej historii. Po wielu latach prac otwarta została supernowoczesna, nowa siedziba Muzeum Wojska Polskiego. Znana i popularna placówka przeniosła się z centrum Warszawy na stołeczną Cytadelę. Jakie sekrety skrywają muzealne zbiory? 
Zobacz więcej na temat:  Wiesław Molak Roman Czejarek Wojsko Polskie Muzeum Wojska Polskiego Warszawa reportaż pr poleca

"Śladami Jana Kiepury". Premierowy reportaż Moniki Chrobak [POSŁUCHAJ]

Urodził się w Sosnowcu, ale bliska jego sercu była Krynica-Zdrój. Wybitny tenor nie tylko przyjeżdżał tu na wypoczynek, ale także był mieszkańcem uzdrowiska. W 1933 roku stanęła tu jego willa "Patria". Śpiewak chciał w ten sposób wyrazić swoje przywiązanie do ojczyzny, za którą w czasie ciągłych, dalekich podróży zawsze tęsknił. Zapraszamy do wysłuchania reportażu Moniki Chrobak pt. "Śladami Jana Kiepury". 
Zobacz więcej na temat:  Wiesław Molak Monika Chrobak Jan Kiepura reportaż w Jedynce reportaż pr poleca

PR24 Polscy uczeni niczym herosi Marvela. Dr Zarzecki: PFN pomaga przybliżyć ich historie

- Poprzez formę kampanii audiowizualnej najłatwiej nam pokazywać to, co ważne: naszą historię, kulturę, dziedzictwo narodowe, ale także tych, którzy są wybitnymi Polakami i którzy mieli wpływ na losy świata, a, tak naprawdę, na naszą codzienność - powiedział w Polskim Radiu 24 prezes PFN dr Marcin Zarzecki o kampanii "Akademia Superbohaterów", którą oglądać można w internecie.
Zobacz więcej na temat:  Wiesław Molak Marcin Zarzecki Polska Fundacja Narodowa NAUKA historia Polski

Parada Polskości w Wilnie. Reportaż "Wciąż u siebie" [POSŁUCHAJ]

Od 18 lat na początku maja w Wilnie spotykają się Polacy mieszkający na Litwie. Najwięcej przybywa ich z samego Wilna i rejonu wileńskiego. To prawie 200-tysięczna społeczność, której nie sposób nie zauważyć. O paradzie opowiada reportaż Andrzeja Urbańskiego "Wciąż u siebie", który zaprezentowaliśmy premierowo w najbliższym wydaniu "Nocy z reportażem".
Zobacz więcej na temat:  Wiesław Molak reportaż reportaż w Jedynce Grażyna Wielowieyska Andrzej Urbański pr poleca

Kontroler ruchu lotniczego: w naszej pracy nie ma miejsca na bylejakość

20 października kontrolerzy ruchu lotniczego obchodzili swoje święto. To niezwykle ważna i odpowiedzialna praca. Kontrolerzy pracujący na lotniskach odpowiadają za bezpieczeństwo i życie setek tysięcy pasażerów samolotów. O tym, na czym polega ta trudna praca, mówił w Polskim Radiu 24 kontroler ruchu lotniczego Wacław Grzechnik.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 lotnictwo społeczeństwo Wiesław Molak