Polskie Radio
Section05
Antoni Rokicki

2 lata wojny na Ukrainie. "Historia pod jednym dachem" - reportaż Antoniego Rokickiego

Mijają dwa lata od rozpoczęcia wojny w Ukrainie na pełną skalę. Strach, niepewność, lęk – to emocje, które towarzyszyły nam wszystkim 24 lutego 2022 roku. Tamtego poranka, kiedy wojsko Putina zaatakowało wiele ukraińskich miast i wsi, kilka milionów obywateli wyruszyło ze swoich domów, zabierając jedynie najpotrzebniejsze rzeczy. Wielu z nich udało się do Polski, gdzie znaleźli spokój, ciszę i dach nad głową...
Zobacz więcej na temat:  Antoni Rokicki Trójka wojna na Ukrainie

"Babcia to ja!" Premierowy reportaż Antoniego Rokickiego [POSŁUCHAJ]

Magdalena Iwańska pracuje w jednej z warszawskich agencji reklamowych. Kieruje działem contentu i produkcji. Razem ze swoim zespołem zajmuje się m.in. promocją znanych marek. Magdalena uwielbia sztukę oraz modę. Ma córkę Natalię i dwie wnuczki: Rysię oraz Florcię, z którymi często spędza czas. Jest nietypową babcią, łamiącą pewne stereotypy. 
Zobacz więcej na temat:  reportaż w Jedynce Antoni Rokicki babcia praca społeczeństwo pr poleca

"Listy od Macieja". Premierowy reportaż Antoniego Rokickiego [POSŁUCHAJ]

Maciej Kula ma 11 lat. Jest uczniem Szkoły Podstawowej nr 31 im. Orła Białego w Częstochowie. Jego ulubionymi przedmiotami są historia oraz matematyka. Kilka lat temu, po wizycie w Muzeum Powstania Warszawskiego, Maciej otrzymał od rodziców płytę "Czuwaj wiaro!" zespołu Dzieci z Brodą. I tak rozpoczęła się przygoda Macieja z historią.
Zobacz więcej na temat:  Antoni Rokicki Powstanie Warszawskie reportaż reportaż w Jedynce historia Polski pr poleca

Pallotyńska Fundacja Misyjna. Reportaż "Afryka w moim sercu" [POSŁUCHAJ]

W ramach Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatii.pl działa Centrum Misyjne Sióstr Pallotynek. Siostra Gieńko jest ogólnopolską koordynatorką tak zwanej Adopcji Serca. Jak wygląda dziś praca misjonarza? Z jakimi wyzwaniami się wiąże? Czy zawsze jest satysfakcjonująca…? Zapraszamy do wysłuchania reportażu Antoniego Rokickiego pt. "Afryka w moim sercu".
Zobacz więcej na temat:  reportaż Antoni Rokicki wolontariat Afryka adopcja Trójka pr poleca

"Nieznane Morawy" - reportaż Antoniego Rokickiego

– Ołomuniec nigdy nie będzie Pragą. Na szczęście – mówi przewodniczka Martina Binková. Każdego roku miasto na wschodzie Czech odwiedzają turyści z Polski, Słowacji, Niemiec, Austrii, ale też z dalekich zakątków świata, takich jak Japonia. Martina Binková od trzynastu lat jest przewodniczką po Morawach. – Ołomuniec to nie Czechy, a właśnie Morawy. Zawsze wyjaśniam to turystom na początku każdej wycieczki – opowiada bohaterka reportażu Antoniego Rokickiego.
Zobacz więcej na temat:  reportaż zwiedzanie Antoni Rokicki

Rzeź Woli. "Znicz dla pradziadka" - reportaż Antoniego Rokickiego [POSŁUCHAJ]

Przełom października i listopada to czas, kiedy porządkujemy groby naszych zmarłych. Kupujemy znicze i kwiaty, sprzątamy nagrobki. Dla wielu z nas to także czas modlitwy czy okazja do wspólnego przeglądania starych rodzinnych fotografii. Dzięki nim wracają do nas wspomnienia. Nie wszyscy jednak mogą ze spokojem udać się na cmentarz, aby zapalić światło zmarłym…
Zobacz więcej na temat:  Antoni Rokicki reportaż reportaż w Jedynce pr poleca historia Polski rzeź Woli