Polskie Radio
Section05
Antoni Rokicki

"Dziękuję, nie piję" - reportaż Antoniego Rokickiego

Aż 43 proc. ankietowanych przyznaje, że nadużywanie alkoholu jest bardzo dużym problemem w naszym kraju – tak wynika z badań Centrum Badania Opinii Społecznych, opublikowanych w grudniu 2019 roku. Wystarczy latem pospacerować po nadwiślańskich bulwarach czy sopockim Monciaku, aby przekonać się, że w barach i restauracjach sprzedających alkohol nigdy nie brakuje gości.
Zobacz więcej na temat:  reportaż Antoni Rokicki alkoholizm

"Dopóki wojna trwa" - reportaż Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej i Antoniego Rokickiego

- Pierwszą osobą, która pomogła mi w Polsce, był Rosjanin - opowiada Anton, informatyk z Ukrainy, który od niedawna pracuje jako wolontariusz w Przemyślu. Mężczyzna przyznaje, że to doświadczenie było dla niego zaskakujące, ale tam - na dworcu kolejowym przyjmującym każdego dnia tysiące uchodźców z Ukrainy - potrzebna jest każda para rąk.
Zobacz więcej na temat:  reportaż Ukraina wojna na Ukrainie Rosja wolontariat Antoni Rokicki Urszula Żółtowska-Tomaszewska

29. edycja Konkursu Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Wyróżnienia dla reportażystów SRiD

Za nami ceremonia ogłoszenia laureatów konkursu oraz wręczenia nagród Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Reportażyści Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia otrzymali wyróżnienia w kategoriach: Nagroda im. Kazimierza Dziewanowskiego za reportaż" Delegacja inna niż wszystkie", Nagroda im. Macieja Łukasiewicza za reportaż "Ulepił mnie na nowo" oraz Nagroda im. Eugeniusza Kwiatkowskiego za reportaż "Szpotański i spółka". 
Zobacz więcej na temat:  reportaż Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich Urszula Żółtowska-Tomaszewska Dorota Boniecka-Górny Antoni Rokicki wyróżniony

"Nie można odwracać oczu" - reportaż Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej i Antoniego Rokickiego

Doba powinna trwać zdecydowanie dłużej niż 24 godziny… – pod tym zdaniem może podpisać się wiele osób. Jedną z nich z pewnością jest Mariusz Gumienny – były Przewodniczący Rady Gminy Medyka, obecnie prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Medyckiej, który od ponad roku wraz z innymi mieszkańcami pogranicza zaangażowany jest w pomoc uchodźcom z Ukrainy i żołnierzom walczącym na froncie. 
Zobacz więcej na temat:  reportaż wojna na Ukrainie Ukraina Przemyśl Antoni Rokicki Urszula Żółtowska-Tomaszewska uchodźcy

Wojna na Ukrainie oczami wolontariuszy i mieszkańców. Reportaż [POSŁUCHAJ]

Rok wojny na Ukrainie oczami wolontariuszy i mieszkańców sąsiadujących z Ukrainą, przygranicznych miejscowości. Opowieść o strachu i nadziei ludzi, którzy nie obserwują wojny jedynie z radia czy telewizji, ale odczuwają jej bliskość każdego dnia. Które wydarzenia ostatnich 12 miesięcy były dla nich najważniejsze…? Zapraszamy do wysłuchania reportażu autorstwa Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej i Antoniego Rokickiego pt. "Odcienie solidarności". 
Zobacz więcej na temat:  reportaż wojna na Ukrainie Urszula Żółtowska-Tomaszewska Antoni Rokicki pr poleca

Napaść Rosji na Ukrainę. Reportaż "Ten rok zmienił nas wszystkich" [POSŁUCHAJ]

Rok temu, w pierwszym tygodniu wojny na Ukrainie, dziennikarze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia wyruszyli na pogranicze polsko-ukraińskie. Spotkali na swojej drodze uchodźców, wolontariuszy, a także zwykłych mieszkańców Przemyśla, Medyki, Jarosławia, którzy zechcieli pomóc ludziom uciekającym przed piekłem wojny.
Zobacz więcej na temat:  Trójka reportaż Urszula Żółtowska-Tomaszewska Antoni Rokicki pr poleca Ukraina wojna na Ukrainie

"Ten rok zmienił nas wszystkich" - reportaż Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej i Antoniego Rokickiego

Rok temu dziennikarze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia wyruszyli na pogranicze polsko-ukraińskie w pierwszym tygodniu wojny w Ukrainie. Spotkali na swojej drodze uchodźców, wolontariuszy, a także zwykłych mieszkańców Przemyśla, Medyki, Jarosławia, którzy zechcieli pomóc ludziom uciekającym od piekła wojny.
Zobacz więcej na temat:  reportaż Antoni Rokicki Urszula Żółtowska-Tomaszewska wojna na Ukrainie

Pomocni i zmęczeni – reportaż z ukraińskiej granicy

Polacy wciąż chcą pomagać uchodźcom z Ukrainy, ale są już zmęczeni wojną – mówią Urszula Żółtowska-Tomaszewska i Antoni Rokicki. Reportażyści Polskiego Radia wybrali się w rejon granicy polsko-ukraińskiej, by sprawdzić, jak wygląda tam sytuacja rok po rosyjskiej agresji. Efektem jest reportaż "Ten rok zmienił nas wszystkich".
Zobacz więcej na temat:  Trójka Piotr Łodej Urszula Żółtowska-Tomaszewska Antoni Rokicki wojna na Ukrainie

Przypadkowe spotkania i szczere rozmowy - reportaż "Spotkania na szlaku" [POSŁUCHAJ]

Z ferii zimowych wrócili już uczniowie większości województw. Wielu z nich odwiedziło okolice Zakopanego, które co roku przyciągają turystów nie tylko z całego kraju, ale też z zagranicy. Aktywny wypoczynek w górach to dobra okazja do wyjazdu z przyjaciółmi czy rodziną. Zapraszamy do wysłuchania reportażu pt. "Spotkania na szlaku". 
Zobacz więcej na temat:  reportaż Trójka pr poleca Antoni Rokicki