Polskie Radio
Section05
Berlin 2018

Złoty powrót. Anita Włodarczyk wróciła do kraju

Anita Włodaczyk wróciła do Polski po zdobyciu w Berlinie czwartego z rzędu tytułu mistrzyni Europy w rzucie młotem. Lekkoatletka, w odróżnieniu do innych polskich medalistów, wybrała transport ziemny, zamiast lotniczego. Najlepsza młociarka świata zdecydowała się bowiem na powrót do kraju przygotowanym specjalnie na tę okazję złotym autobusem, do którego wsiadła wraz ze swoimi fanami.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Lekkoatletyka Berlin 2018 Anita Włodarczyk

"Wyniki pokazują, że jesteśmy mocni"

Polscy lekkoatleci zajęli drugie miejsce w klasyfikacji medalowej mistrzostw Europy w Berlinie, które zakończyły się w niedzielę. "Biało-czerwoni" wywalczyli 12 medali - siedem złotych, cztery srebrne oraz jeden brązowy. O występie polskich lekkoatletów w Berlinie z dwukrotnym mistrzem olimpijskim w pchnięciu kulą, a obecnie wiceprezesem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki - Tomaszem Majewskim - rozmawiał Rafał Bała.
Zobacz więcej na temat:  Tomasz Majewski Pchnięcie kulą Lekkoatletyka Berlin 2018 SPORT

Polskie medale zignorowane przez organizatorów ME

Tradycją trwających w Berlinie lekkoatletycznych mistrzostw Europy stało się internetowe głosowanie kibiców, mające wybrać najważniejsze wydarzenie każdego dnia zawodów. Okazało się, że trzy sobotnie złote medale zdobyte przez reprezentantów Polski nie zyskały uznania organizatorów, którzy wybrali cztery najważniejsze, ich zdaniem, wydarzenia tego dnia, spośród których kibice mogli wybierać. 
Zobacz więcej na temat:  Lekkoatletyka Berlin 2018 SPORT