Polskie Radio
Section05
CKE

Czy egzaminy w warunkach zdalnej nauki mają sens?

- Egzaminy próbne, które przeprowadziliśmy w marcu, nie były wykorzystywane do tego, aby punktować uczniów, tylko przede wszystkim miały przekazać informację zwrotną uczniom i nauczycielom, nad czym jeszcze warto popracować - mówi w "Czterech porach roku" dr Marcin Smolik, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. 
Zobacz więcej na temat:  Daniel Wydrych CKE szkoła społeczeństwo dzieci nauczyciel zdalne nauczanie egzaminy maturalne Ministerstwo Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek

Próbny egzamin ósmoklasisty. Uczniowie rozwiążą dziś test z matematyki

W drugim dniu próbnych egzaminów ósmoklasisty uczniowie napiszą test z matematyki. Egzaminy próbne nie są obowiązkowe, a szkoła może przeprowadzić je stacjonarnie w reżimie sanitarnym lub zdalnie. Próbny egzamin ósmoklasisty z matematyki rozpocznie się o 9.00. Uczniowie będą mieli do rozwiązania 15 zadań zamkniętych i 4 cztery zadania otwarte.
Zobacz więcej na temat:  edukacja szkoła podstawowa szkoła POLSKA CKE

Próbne matury 2021. Szef MEiN podał nowe dane dot. udziału szkół w egzaminach

- Około 50 proc. szkół zdecydowało się na przeprowadzenie próbnych egzaminów maturalnych. W różnych województwach różnie się to kształtuje. Najwyższy odsetek szkół, które je przeprowadza, jest w woj. małopolskim i woj. podkarpackim - poinformował minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek edukacja matura CKE szkoła POLSKA