Polskie Radio
Section05
CKE

Kiedy egzamin ósmoklasisty i matury? Dyrektor CKE: jest kilka alternatyw

- Egzaminy nie odbędą się w termiach, które były zapowiedziane w sierpniu 2019 roku. Nie będzie egzaminu ósmoklasisty 21 kwietnia i nie będzie egzaminu maturalnego od 4 maja - mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Smolik, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. 
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce koronawirus matura egzaminy maturalne Ministerstwo Edukacji Narodowej egzamin ósmoklasisty Marcin Smolik CKE

Próbna matura 2020. CKE publikuje arkusze z języka polskiego i fizyki

CKE opublikowała rano na swojej stronie internetowej pierwszy z arkuszy próbnego egzaminu maturalnego – z zadaniami z języka polskiego na poziomie podstawowym. Uczniowie mają rozwiązać go w domu, a następnie przesłać do sprawdzenia swoim nauczycielom. Po południu na stronie CKE pojawiły się arkusze egzaminu na poziomie rozszerzonym z fizyki i polskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo matura edukacja CKE

Dyrektor CKE: na dziś nie ma w planach przesunięcia terminów egzaminów

- Na tę chwilę nie ma żadnych powodów, by wykonywać jakieś ruchy jeśli chodzi o wyznaczone terminy egzaminów ósmoklasisty czy maturalnego - powiedział dr Marcin Smolik, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. - Ulegną one zmianie jeśli zawieszenie pracy szkół będzie przedłużone do okresu poświątecznego - dodał na antenie Polskiego Radia 24.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Marcin Smolik CKE edukacja szkoła szkoła podstawowa egzaminy maturalne egzamin ósmoklasisty matura koronawirus

MEN i CKE zapewniają o pełnej gotowości ws. egzaminów

Jutro rozpoczynają się egzaminy gimnazjalne, przystapi do nich 350 tysięcy uczniów. Napiszą sprawdzian z historii i wiedzy o społeczeństwie oraz języka polskiego. Ministerstwo Edukacji Narodowej i Centralna Komisja Egzaminacyjna zapewniają, że szkoły są przygotowane do przeprowadzenia egzaminu, mimo, że w niektórych szkołach część nauczycieli strajkuje. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA strajk nauczycieli egzamin gimnazjalny CKE Ministerstwo Edukacji Narodowej