Polskie Radio
Section05
CKE

Próbny egzamin ósmoklasisty. Uczniowie rozwiążą dziś test z matematyki

W drugim dniu próbnych egzaminów ósmoklasisty uczniowie napiszą test z matematyki. Egzaminy próbne nie są obowiązkowe, a szkoła może przeprowadzić je stacjonarnie w reżimie sanitarnym lub zdalnie. Próbny egzamin ósmoklasisty z matematyki rozpocznie się o 9.00. Uczniowie będą mieli do rozwiązania 15 zadań zamkniętych i 4 cztery zadania otwarte.
Zobacz więcej na temat:  edukacja szkoła podstawowa szkoła POLSKA CKE

Próbne matury 2021. Szef MEiN podał nowe dane dot. udziału szkół w egzaminach

- Około 50 proc. szkół zdecydowało się na przeprowadzenie próbnych egzaminów maturalnych. W różnych województwach różnie się to kształtuje. Najwyższy odsetek szkół, które je przeprowadza, jest w woj. małopolskim i woj. podkarpackim - poinformował minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek edukacja matura CKE szkoła POLSKA

Matura inna niż wszystkie. Sprawdź specjalne wytyczne dla uczniów za granicą

W tym roku w związku z sytuacją epidemiczną po raz pierwszy egzaminy maturalne zostaną przeprowadzone także za granicą. W latach ubiegłych abiturienci mieszkający w innych krajach, ale uczący się w ramach polskiego systemu edukacji, na egzaminy przyjeżdżali do Polski.
Zobacz więcej na temat:  matura edukacja Ministerstwo Edukacji Narodowej CKE szkoła społeczeństwo infografika Polacy za granicą POLSKA egzaminy maturalne

Kiedy egzamin ósmoklasisty i matury? Dyrektor CKE: jest kilka alternatyw

- Egzaminy nie odbędą się w termiach, które były zapowiedziane w sierpniu 2019 roku. Nie będzie egzaminu ósmoklasisty 21 kwietnia i nie będzie egzaminu maturalnego od 4 maja - mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Smolik, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. 
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce koronawirus matura egzaminy maturalne Ministerstwo Edukacji Narodowej egzamin ósmoklasisty Marcin Smolik CKE

Próbna matura 2020. CKE publikuje arkusze z języka polskiego i fizyki

CKE opublikowała rano na swojej stronie internetowej pierwszy z arkuszy próbnego egzaminu maturalnego – z zadaniami z języka polskiego na poziomie podstawowym. Uczniowie mają rozwiązać go w domu, a następnie przesłać do sprawdzenia swoim nauczycielom. Po południu na stronie CKE pojawiły się arkusze egzaminu na poziomie rozszerzonym z fizyki i polskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo matura edukacja CKE