Polskie Radio
Section05
Grażyna Wielowieyska

"Barber" - reportaż Grażyny Wielowieyskiej

Urodzony w 1971 roku w Poznaniu. Od dziecka wiedział, że chce być fryzjerem męskim, ale też już od najmłodszych lat interesował się historią powszechną i był wrażliwy na dźwięki muzyki rockowej. Pierwsza pasja została odziedziczona po dziadku, Władysławie Bartkowiaku, który w czasie okupacji niemieckiej, w Kołobrzegu był fryzjerem męskim. Drugie zainteresowanie zostało w spadku po ojcu – muzyku jeżyckich zespołów bigbitowych.
Zobacz więcej na temat:  reportaż Grażyna Wielowieyska fryzjer

"Biblioteczka" - reportaż Grażyny Wielowieyskiej

Harry Potter, Muminki, Mały Książę po ukraińsku. To tylko niektóre z pozycji, które znalazły się w biblioteczce bookcrossingowej Ursynowa. A wszystko dzięki uprzejmości i hojności mieszkanki dzielnicy Annie Warchoł-Kęsickiej, która przy okazji jednego ze swoich służbowych wyjazdów na Ukrainę, postanowiła zrobić zakupy w ukraińskiej księgarni. Wiele osób z Ukrainy uciekło z tym co miało pod ręką - torbą ubrań, dokumentami. Nie było czasu myśleć o rozrywce. Teraz zwłaszcza nastolatkowie, cierpią na jej brak.
Zobacz więcej na temat:  reportaż Grażyna Wielowieyska biblioteka

Warszawski biurowiec zmienił się w ukraińską szkołę [POSŁUCHAJ]

W jednym z biurowców na warszawskim Służewcu trwają ostatnie przygotowania przed otwarciem szkoły, w której dzieci z Ukrainy będą mogły ukończyć swoje klasy według ukraińskiego programu nauczania. Placówka będzie miała 11 klas, w których będzie mogło się uczyć 120 dzieci. To oddolna inicjatywa – miejsca użyczył nieodpłatnie właściciel biurowca. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka reportaż Grażyna Wielowieyska Ukraina dzieci szkoła wojna na Ukrainie Trójka Ukraina uchodźcy Warszawa Mokotów