Polskie Radio
Section05
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

WOŚP 2024. Znów padł rekord. Jurek Owsiak ogłosił wynik

281 879 118 złotych - dokładnie taką kwotę udało się zebrać podczas 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Prezes fundacji Jerzy Owsiak przekazał, że jest to kolejny rekord w historii WOŚP. To o ponad 38 milionów złotych więcej niż w ubiegłym, również rekordowym roku.
Zobacz więcej na temat:  WOŚP Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy społeczeństwo POLSKA akcje charytatywne Jerzy Owsiak zdrowie pandemia COVID-19 WOŚP 2024

MotoOrkiestra Świątecznej Pomocy. "Z pasją przez życie" - reportaż Urszuli Żółtowskiej [POSŁUCHAJ]

MotoOrkiestra Świątecznej Pomocy to motoryzacyjna część Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. O historii inicjatywy i atrakcjach przygotowywanych przez tę niezwykłą grupę opowiedzieli w reportażu "Z pasją przez życie" Urszuli Żółtowskiej jej członkowie.
Zobacz więcej na temat:  Urszula Żółtowska-Tomaszewska WOŚP 2024 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy motoryzacja

WOŚP 2024. Zebrano ponad 175 mln złotych. Kiedy poznamy ostateczną kwotę?

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 32. Z informacji podanych na specjalnej konferencji wynika, że deklarowana suma zebranych środków wynosi 175 426 813 złotych. To jednak nie koniec dobrych informacji - pieniądze wciąż wpływają. Wiele licytacji internetowych zakończy się dopiero 9 lutego. Ostateczny termin na spokojne rozliczenie zbiórki ustalono natomiast na 7 marca. 
Zobacz więcej na temat:  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy WOŚP 2024 pandemia COVID-19 Karolina Rożej zdrowie

PR24 "WOŚP pokazuje, że pomaganie nie ma jednego imienia". Psycholog o fenomenie dobroczynności

- Pomaganie też jest o wpływie na świat, tym, że chcę go kształtować, także w oparciu o to, jak funkcjonują inni ludzie, i że możemy razem być w czymś, w pewnej idei. Niektóre idee mogą dzielić, ale ta wydaje się ponad podziałami i jest mocno zaszczepiona społecznie. To wyraz społecznego zaangażowania i potrzeb, które wykraczają poza partykularne potrzeby - mówił w Polskim Radiu 24 Igor Rotberg, psycholog.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 medycyna choroby płuc Krzysztof Grzybowski WOŚP 2024 społeczeństwo POLSKA Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Trójka gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy [ZOBACZ I POSŁUCHAJ]

Zapełniają się kolejne puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przez całą niedzielę na ulicach polskich miast dziesiątki tysięcy wolontariuszy zbierały datki do charakterystycznych, kolorowych puszek. Program III Polskiego Radia także gra razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Na naszej antenie nie brakowało relacji z finału, doniesień reporterskich z różnych zakątków Polski i świata, a przede wszystkim radości z niesienia pomocy innym. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka WOŚP 2024 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

"Zagadkowa niedziela" gra razem z WOŚP: "Pomaganie to w życiu człowieka bardzo ważna sprawa"

- Widziałam, jak dużą radość i uśmiech daje dawanie i pomoc u drugiej osobie. To uczucie, którego nie można wygenerować żadnym innym sposobem - mówiła jedna z gościń "Zagadkowej niedzieli". Na czym polega fenomen Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Jak można zaangażować się w tegoroczny finał akcji? 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy WOŚP 2024 Katarzyna Stoparczyk pomoc

tylko u nas Ślady początków WOŚP i Jurka Owsiaka prowadzą do Trójki! [PREMIERA WIDEO]

Co wspólnego mają Trójka, audycja BRUM i WOŚP? - Wszystkie ślady początków Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prowadzą do Trójki! To tu, przy Myśliwieckiej 3/5/7 zakiełkowała idea, a wszystko za sprawą jednej informacji, którą przekazał swoim słuchaczom Jurek Owsiak w młodzieżowej audycji "Brum". Zapraszamy do zapoznania się z przygotowanym materiałem wideo.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Jurek Owsiak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy WOŚP 2024