Polskie Radio
Section05
Krzysztof Wyrzykowski

Nagrodzony reportaż "Historia trzech pierścieni" [POSŁUCHAJ]

- Kiedy podchodziłam do ludzi w ruinach, bałam się dzikości dzieci, dzikości kobiet – były szorstkie, twarde – to wyglądało demonicznie..., ale przełamywałam ten strach - mówiła Anna Pietraszek. W "Rozmowach po zmroku" przypomnieliśmy radiową opowieść Krzysztofa Wyrzykowskiego, zmarłego w minionym tygodniu mistrza reportażu. Audycja otrzymała nagrodę im. Witolda Zadrowskiego w konkursie "Polska i Świat". Bohaterką reportażu jest znana dokumentalistka filmowa i himalaistka.
Zobacz więcej na temat:  reportaż Krzysztof Wyrzykowski Beata Kwiatkowska Dwójka Afganistan

Sukces dziennikarzy Studia Reportażu i Dokumentu na Festiwalu NNW

Magda Skawińska ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia, autorka dokumentu „Ludzie z SW”, otrzymała nagrodę główną kategorii radiowej 10. Festiwalu Filmowego Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci w Gdyni za "ukazanie w lapidarnej, mistrzowskiej formie, skomponowanego z wypowiedzi świadków historii i nagrań archiwalnych wyrazistego obrazu organizacji walczącej o niepodległość Polski".
Zobacz więcej na temat:  reportaż Magda Skawińska Urszula Żółtowska-Tomaszewska Alicja Grembowicz Krzysztof Wyrzykowski Festiwal Niepokorni Niezłomni Wyklęci