Polskie Radio
Section05
Maciej Jastrzębski

Dziennikarz Polskiego Radia Maciej Jastrzębski z Nagrodą na Festiwalu Niepokorni Niezłomni Wyklęci

Dziennikarz Informacyjnej Agencji Radiowej Polskiego Radia Maciej Jastrzębski zdobył nagrodę główną w Konkursie Radiowym 15. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Niepokorni Niezłomni Wyklęci". Otrzymał wyróżnienie za reportaż "Za prawdę o Katyniu odebrano mu wszystko", w którym przedstawił trudne losy pisarza Ferdynanda Goetla.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Festiwal Niepokorni Niezłomni Wyklęci Maciej Jastrzębski KULTURA

15. Festiwal Filmowy NNW. Maciej Jastrzębski z nagrodą główną, wyróżnienie dla Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej

Dziennikarz Informacyjnej Agencji Radiowej Polskiego Radia Maciej Jastrzębski zdobył nagrodę główną w Konkursie Radiowym 15. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Niepokorni Niezłomni Wyklęci". Otrzymał wyróżnienie za reportaż "Za prawdę o Katyniu odebrano mu wszystko", w którym przedstawił trudne losy pisarza Ferdynanda Goetla.
Zobacz więcej na temat:  Festiwal Niepokorni Niezłomni Wyklęci Maciej Jastrzębski reportaż Urszula Żółtowska-Tomaszewska

Brałam plecak ze sprzętem i nie wiedziałam, czy wrócę – wspomnienia z oblężonego Mariupola

Kateryna Suchomłynowa, radna z Mariupola, przeżyła oblężenie swojego rodzinnego miasta: ratowała ludzi umierających pod gruzami zbombardowanych domów, wspierała żołnierzy pułku Azow broniących kombinatu Azowstal. Po ucieczce z Mariupola związała się z polskim Instytutem Męstwa i Solidarności im. Witolda Pileckiego. Zbiera świadectwa rosyjskich zbrodni wojennych i opowiada o nich nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach Europy. – To jest mój codzienny front w walce z okupantem – mówi.
Zobacz więcej na temat:  Maciej Jastrzębski reportaż wojna na Ukrainie Rosja Ukraina Mariupol Trójka

Rosja ma coraz mniej rakiet? Eksperci wskazują na spadek potencjału produkcyjnego

Rosyjski agresor ma coraz mniej rakiet i coraz słabszy potencjał produkcyjny. Do takich wniosków doszli ukraińscy eksperci, analizujący ostatnie ataki Rosjan, w tym ostatni ostrzał Lwowa, Łucka i jeszcze pięciu innych rejonów Ukrainy. W nocy, w wyniku rosyjskiego ostrzału zginęły cztery osoby, a 16 zostało rannych. 
Zobacz więcej na temat:  Europa Ukraina wojna na Ukrainie Rosja Maciej Jastrzębski

Rosja ma coraz mniej rakiet? Eksperci wskazują na spadek potencjału produkcyjnego

Rosyjski agresor ma coraz mniej rakiet i coraz słabszy potencjał produkcyjny. Do takich wniosków doszli ukraińscy eksperci, analizujący ostatnie ataki Rosjan, w tym ostatni ostrzał Lwowa, Łucka i jeszcze pięciu innych rejonów Ukrainy. W nocy, w wyniku rosyjskiego ostrzału zginęły cztery osoby, a 16 zostało rannych. O szczegółach korespondent Polskiego Radia Maciej Jastrzębski.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2023 serwis wschodni Rosja Maciej Jastrzębski

"Chyba Bóg usłyszał mój krzyk". Reportaż "Uratowali nas ukraińscy partyzanci" [POSŁUCHAJ]

Zapraszamy do wysłuchania reportażu Macieja Jastrzębskiego o powodzianach z okupowanej przez rosyjskiego agresora lewobrzeżnej części obwodu chersońskiego. Bohaterka reportażu, Larysa, nie chce podawać swojego nazwiska. Boi się, że okupanci będą mścić się na jej krewnych i sąsiadach.
Zobacz więcej na temat:  Maciej Jastrzębski reportaż reportaż w Jedynce Ukraina wojna na Ukrainie Dniepr pr poleca

Śledztwo ws. zabójstwa Polki na Kos. Policja wciąż bada, czy podejrzany miał pomocników

Wciąż tylko jedna osoba przebywa w greckim areszcie w związku z zamordowaniem Polski na wyspie Kos. Lokalna policja bada, czy podejrzany miał pomocników, ale do tej pory nikomu nie przedstawiono zarzutów. Wszystkie zebrane w śledztwie dowody obciążają 32-letniego emigranta z Bangladeszu. Mężczyźnie grozi w Grecji dożywocie. O szczegółach korespondent Polskiego Radia Maciej Jastrzębski.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Grecja zabójstwo Maciej Jastrzębski

Nie milkną echa buntu w Rosji. "Wojna dwóch gangsterów o kawałek tortu"

Rosyjskie organy ścigania nie umorzyły postępowania karnego wobec koordynatora najemników z Grupy Wagnera - informują rosyjskie media niezależne. Taką obietnicę miał złożyć buntownikowi maszerującemu na Moskwę kremlowski reżim. Niezależni komentatorzy nazywają sobotnie zajście z udziałem uzbrojonych najemników "wojną dwóch gangsterów o kawałek tortu". O szczegółach korespondent Polskiego Radia Maciej Jastrzębski.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja Jewgienij Prigożyn Maciej Jastrzębski

Mijają dwa tygodnie od śmierci Anastazji. Mieszkańcy Kos oburzeni tym, co się stało

W poniedziałek mijają dwa tygodnie od uprowadzenia i zamordowania Polki na greckiej wyspie Kos. Zwłoki 27-letniej Anastazji odnaleziono tydzień później ukryte pod drzewem w okolicach miasteczka Marmari. Policja zatrzymała podejrzanego o dokonanie zbrodni 32-letniego emigranta z Bangladeszu. O szczegółach korespondent Polskiego Radia Maciej Jastrzębski.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Grecja zabójstwo Maciej Jastrzębski

Zabójstwo Polki w Grecji przestrogą dla turystów. Polacy za granicą stają się ostrożniejsi

Zabójstwo Polki na wyspie Kos wpłynęło na zwiększenie ostrożności naszych rodaków lecących za granicę. W Grecji trwa śledztwo dotyczące zabójstwa 27-letniej Anastazji. Podejrzanym o morderstwo kobiety jest 32-latek z Bangladeszu. W środę grecki sąd tymczasowo aresztował mężczyznę. Wcześniej podejrzanego przesłuchali polscy prokuratorzy. O szczegółach korespondent Polskiego Radia Maciej Jastrzębski.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Grecja zabójstwo Maciej Jastrzębski podróże turystyka