Polskie Radio
Section05
Joanna Bogusławska

To, co zostało po Pałacu Saskim [POSŁUCHAJ]

– Na placu Piłsudskiego w Warszawie znajduje się wystawa "Okruchy przeszłości", prezentująca informacje i artefakty wykopane podczas prac archeologicznych 2006-2008. Dzięki, którym możemy zobaczyć, co ciekawego znajdowało się pod Pałacem Saskim – opowiada rozmówca Joanny Bogusławskiej. Na wystawie prezentowane są także wielkoformatowe zdjęcia przedwojennych okolic pałacu i rzeźby, ukazujące, jak po odbudowie będą wyglądały fragmenty budowli. 
Zobacz więcej na temat:  reportaż Joanna Bogusławska II wojna światowa Pałac Saski historia Polski Dwudziestolecie międzywojenne

Kiedy nie ma już dokąd wracać. Reportaż "Nowe życie" [POSŁUCHAJ]

Centrum Pomocy Puławska na Mokotowie to miejsce, w którym uchodźcy z Ukrainy otrzymywali codziennie pomoc i wsparcie. Mogli liczyć na pomoc rzeczową, żywność, ubrania, środki czystości, kosmetyki, pampersy. Wolontariusze zbierali je i przekazywali potrzebującym. Z czasem okazało się, że potrzebna jest pomoc długofalowa, zaczęto też organizować i prowadzić lekcje języka polskiego dla uchodźców. Zapraszamy do wysłuchania reportażu "Nowe życie".
Zobacz więcej na temat:  reportaż Trójka Joanna Bogusławska Trójka Ukraina

"Nowe życie" - reportaż Joanny Bogusławskiej

Centrum Pomocy Puławska na Mokotowie to miejsce, w którym uchodźcy z Ukrainy otrzymywali codziennie pomoc i wsparcie. Mogli liczyć na pomoc rzeczową, żywność, ubrania, środki czystości kosmetyki, pampersy. Wolontariusze zbierali je i przekazywali potrzebującym. Z czasem okazało się, że potrzebna jest pomoc długofalowa, zaczęto też organizować i prowadzić lekcje języka polskiego dla uchodźców. 
Zobacz więcej na temat:  reportaż Joanna Bogusławska

"Żywy pomnik" - reportaż Joanny Bogusławskiej

Fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia" została powołana przez Konferencję Episkopatu Polski w 2000 roku jako wyraz wdzięczności dla Ojca Świętego Jana Pawła II za Jego niestrudzoną posługę duchową na rzecz Kościoła i Ojczyzny. Idea utworzenia Fundacji jako organizacji, której działalność ma upamiętniać Pontyfikat Jana Pawła II przez promowanie nauczania Papieża i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury, narodziła się po pielgrzymce Ojca Świętego do Polski w 1999 r.
Zobacz więcej na temat:  reportaż Joanna Bogusławska Jan Paweł II

Wsparcie uzdolnionej młodzieży. Niezwykły pomnik Jana Pawła II

– Do fundacji trafiłam w 2001 roku w gronie pierwszych 500 uczniów, którzy otrzymali stypendia. Byłam wtedy w pierwszej klasie gimnazjum. Jestem przedostatnia z siódemki rodzeństwa. Rodzicom nie było łatwo, choć starali się, żeby niczego z podstawowych rzeczy nam nie brakowało, ale nie mogliśmy sobie pozwolić ani na wycieczkę szkolną, ani na obozy czy zimowiska. Pierwszą rzeczą, którą sobie kupiłam ze stypendium, była gitara – wspomina Karolina Trudnowska. 
Zobacz więcej na temat:  reportaż Joanna Bogusławska Jan Paweł II Dzień Papieski

"Lolek" - reportaż Joanny Bogusławskiej

Pierwszy punkt przedszkolny prowadzony przez absolwentów Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" powstał we wrześniu 2015 r. na warszawskim Mokotowie w okolicach Królikarni. Nazwa Przedszkola "Lolek" nawiązuje do dzieciństwa Patrona. To mama Karola Wojtyły nazywała syna Lolkiem. Przedszkole jest miejscem propagowania i wcielania w życie nauczania św. Jana Pawła II oraz wartości prorodzinnych i patriotycznych.
Zobacz więcej na temat:  reportaż Joanna Bogusławska

"Lekcje polskiego" - reportaż Joanny Bogusławskiej

Centrum Pomocy Puławska na Mokotowie, to miejsce w którym uchodźcy z Ukrainy otrzymywali codziennie pomoc i wsparcie. Można było otrzymać  pomoc rzeczową, żywność, ubrania,  środki czystości kosmetyki, pampersy. Wolontariusze zbierali i przekazywali potrzebującym pomoc. Z czasem okazało się, ze potrzebna jest długofalowa pomoc, zaczęto organizować i prowadzić lekcje języka polskiego dla uchodźców.
Zobacz więcej na temat:  reportaż Ukraina społeczeństwo Joanna Bogusławska język polski uchodźcy

Premiera Witkowscy. Skaczą, wspinają się i pomagają [POSŁUCHAJ REPORTAŻU]

Katarzyna Witkowska od kilkunastu lat jest skoczkiem spadochronowym i instruktorem. Uczestniczyła w biciu rekordu Polski przez formację spadochronową Stratosfera. Jej partner – Tomasz Witkowski również skacze ze spadochronem i prowadzi szkolenia, a także jest ratownikiem TOPR oraz dyrektorem Aeroklubu Warszawskiego. 
Zobacz więcej na temat:  reportaż Joanna Bogusławska nurkowanie STYL ŻYCIA Nepal góry wspinaczka Tatry skoki spadochronowe