Polskie Radio
Section05
Kościół

Kanada: akty wandalizmu wymierzone w świątynie. Śledczy wiążą je z odkryciem grobów dzieci

Wandale zdewastowali 10 kościołów w Albercie w Kanadzie w trakcie wczorajszego Dnia Kanady. Budynki zostały oblane pomarańczową i czerwoną farbą. Prócz malowania budynków wandale wbijali okna. Śledczy łączą sprawę z niedawnym odkryciem 215 szczątków rdzennej młodzieży przy byłej szkole w Kolumbii Brytyjskiej.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Kanada Ameryka Północna Kościół Kościół katolicki

"To kryzys w rozumieniu człowieka". Sekretarz Rady Episkopatów UE krytykuje proaborcyjną rezolucję PE

Przyjęcie przez Parlament Europejski raportu Maticia, w którym zrównano aborcję z fundamentalnym prawem, to przejaw kryzysu i niepokojącej zmiany mentalności - ocenił sekretarz generalny Rady Episkopatów Unii Europejskiej COMECE, ksiądz Manuel Barrios Prieto. - To odstępstwo Europy jest niepokojące, świadczy ono o kryzysie antropologicznym, kryzysie w rozumieniu człowieka, który został zakwestionowany - podkreślił. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Kościół Kościół katolicki aktualności katolickie aborcja Parlament Europejski

Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin. Bp Pikus: fundamentem rodziny jest miłość małżeńska rodziców

- Życie ludzkie pochodzi od Boga przez rodziców, ale nie od rodziców - powiedział bp Tadeusz Pikus w czasie mszy św. podczas IX Plenerowego Ogólnopolskiego Zjazdu Dużych Rodzin. Zaznaczył, że fundamentem rodziny jest miłość małżeńska rodziców, która jest bardzo potrzeba dzieciom.
Zobacz więcej na temat:  rodzina wiara Jezus Chrystus Kościół dzieci rodzice POLSKA społeczeństwo

Niebieska szkatułka, czyli niedzielny magazyn poświęcony 27 czerwca godz. 09:00

Zapraszamy na wspólną wyprawę na poszukiwanie skarbu, ukrytego w pewnej szkatułce. Kluczem do niej jest słowo, które otworzy nam dostęp do różnych "niebieskich sekretów". Słuchajcie i bawcie się razem z nami, odkrywając przy tym najważniejsze tajniki naszej wiary. We wspólnocie siła, dołączcie więc do tego radosnego i ekspresyjnego grona, które szybko dojrzewa, pozostawiając wspaniałe owoce.
Zobacz więcej na temat:  RadioDzieciom religia chrześcijaństwo Kościół wiara

Multimedialny biogram Karola Wojtyły. "Jako społeczeństwo nie znamy osoby Jana Pawła II"

- Chcieliśmy właśnie pokazać te momenty w życiorysie, które bardzo dokładnie ilustrują również poglądy Jana Pawła II, w jaki sposób on to realizował, w jaki sposób on dojrzewał do tych poglądów - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Strasz, kierownik Działu Zasobów Cyfrowych Centrum Myśli Jana Pawła II. Gościem audycji była także  prof. Dominika Żukowska-Gardzińska.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 społeczeństwo Kościół Kościół katolicki Jan Paweł II Karol Wojtyła chrześcijaństwo

Legalizacja eutanazji w Hiszpanii. Modlitewny sprzeciw młodzieży

W Hiszpanii 25 czerwca wejdzie w życie ustawa legalizująca eutanazję "przypadku ciężkiej i nieuleczalnej choroby", która wywołuje "stałe i niedające się znieść cierpienie". Prawo zostało uchwalone w marcu "pod płaszczykiem pandemii" i - jak zwracają uwagę organizacje społeczne - bez konsultacji społecznych. W akcie sprzeciwu wobec nowego prawa madrycka młodzież zorganizowała akcję modlitewną pod hasłem "Tydzień dla życia" (1Semanaporlavida).
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Hiszpania aktualności katolickie eutanazja Kościół