X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Kościół

Ks. Paweł Antosiak: sytuacja chrześcijan jest coraz gorsza

- Sytuacja chrześcijan na świecie jest coraz gorsza. Zastanawiamy się też nad tym, co się dzieje w Europie Zachodniej, gdzie coraz częściej wierzący w Chrystusa doznają dyskryminacji ze względu na wyznawaną wiarę – powiedział w Polskim Radiu 24 ks. Paweł Antosiak (Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie).
Zobacz więcej na temat:  chrześcijaństwo religia wiara dyskryminacja Kościół Kościół katolicki

Święta dla bezdomnych i ubogich we wspólnocie Sant’Egidio

W Boże Narodzenie, 25 grudnia wspólnota Sant’Egidio zaprasza bezdomnych przyjaciół na obiad bożonarodzeniowy, który odbędzie się w podziemiach kościoła Wniebowstąpienia Pańskiego na Ursynowie. O tym corocznym wydarzeniu mówiły w Polskim Radiu 24 Paulina Kozion i Bogumiła Stępień, organizatorki spotkań, wolontariuszki wspólnoty Sant’Egidio.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Wigilia Boże Narodzenie Kościół

Jak pomagać prześladowanym chrześcijanom?

- Mimo że żyjemy w XXI wieku, prześladowania chrześcijan nie ustały. Szacujemy, że na całym świecie tym problemem dotkniętych jest ponad 215 milionów ludzi - powiedział w audycji Sztuka Słuchania Leszek Osieczko, przedstawiciel organizacji wspierających prześladowanych chrześcijan na świecie. Gośćmi Polskiego Radia 24 byli również ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski i ks. Adam Fijołek, misjonarz. 
Zobacz więcej na temat:  Kościół chrześcijaństwo Kościół katolicki