Polskie Radio
Section05
Liga Mistrzów 19/20

Co z Ligą Mistrzów? Koronawirus może storpedować Final 8 w Lizbonie. UEFA bez planu B

W czerwcu UEFA podjęła decyzję, że tegoroczna edycja Ligi Mistrzów zostanie dokończona w Lizbonie, z kolei Liga Europy w Kolonii. Teraz w stolicy Portugalii zaczyna wzrastać liczba zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 i turniej stoi pod znakiem zapytania. UEFA nie ma planu B, a w kraju wciąż obowiązuje lockdown.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Liga Mistrzów 19/20 liga mistrzów uefa Piłka nożna koronawirus COVID-19

Liga Mistrzów: Lizbona zamyka się z powodu pandemii. UEFA ma problem - co z LM?

Hiszpański dziennik "El Pais" poinformował, że władze Lizbony zdecydowały się na zamknięcie 19 z 24 dzielnic stolicy Portugalii ze względu na pogarszającą się sytuację związaną z pandemią koronawirusa. Komplikuje to plany UEFA, która chciała dokończyć w sierpniu rozgrywki Ligi Mistrzów właśnie w tym mieście. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Liga Mistrzów 19/20 koronawirus Lizbona uefa

UEFA podjęła decyzje. Finał Ligi Mistrzów w Lizbonie, Gdańsk też może być zadowolony

Ćwierćfinały, półfinały i finał Ligi Mistrzów zostaną rozegrane w formie turnieju finałowego 12-23 sierpnia w Lizbonie. Taką decyzję w środę podjął Komitet Wykonawczy Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA). Decydująca rywalizacja w Lidze Europy odbędzie się w czterech niemieckich miastach, a Gdańsk będzie gospodarzem finału drugich najważniejszych rozgrywek w Europie za rok. 
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna Liga Mistrzów 19/20 uefa SPORT Liga Europy Gdańsk

Co dalej z piłkarskim kalendarzem? UEFA wkrótce ogłosi decyzję, Gdańsk może stracić finał Ligi Europy

W dniach 17-18 czerwca odbędzie się zaplanowana wideokonferencja Komitetu Wykonawczego UEFA, podczas której mają zapaść decyzje ws. rozgrywek piłkarskich. Kwestie mają dotyczyć m.in. dokończenia Ligi Mistrzów, Ligi Europy, jak również Ligi Narodów, w której udział bierze reprezentacja Polski.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Liga Mistrzów 19/20 liga mistrzów Liga Europy Euro 2020 Liga Narodów uefa Gdańsk

Liga Mistrzów: PSG skazane na banicję? "Będziemy grać za granicą"

Piłkarze Paris Saint-Germain są gotowi rozgrywać mecze Ligi Mistrzów za granicą, jeśli nie będą mogli występować u siebie - oświadczył właściciel klubu Katarczyk Nasser Al-Khelaifi. We Francji w związku z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 obowiązuje do września zakaz organizowania imprez masowych.
Zobacz więcej na temat:  SPORT paris saint germain Liga Mistrzów 19/20 liga mistrzów Piłka nożna koronawirus

Kluczowy czas dla europejskiej piłki. UEFA szykuje nowy kalendarz

Na wtorek zaplanowano wideokonferencję z udziałem sekretarzy generalnych europejskich związków piłkarskich. Dwa dni później odbędzie się posiedzenie Komitetu Wykonawczego Europejskiej Unii Piłkarskiej. Rozmowy mają na celu ułożenie kalendarza europejskiego futbolu tak, by można było wznowić rozgrywki przerwane ze względu na pandemię koronawirusa. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna uefa koronawirus Liga Mistrzów 19/20 Liga Europy

LIGA MISTRZÓW Kolejny mecz źródłem COVID-19? "To nie była dobra decyzja"

Według Matthew Ashtona, dyrektora do spraw zdrowia publicznego w Liverpoolu, rozwój pandemii koronawirusa w tym mieście spowodował przyjazd kibiców madryckiego Atletico na rewanżowy mecz 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów, który odbył się 11 marca. - Rozegranie tego meczu nie było właściwą decyzją - podkreślił Ashton. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Liga Mistrzów 19/20 Piłka nożna koronawirus Liverpool FC atletico madryt