Polskie Radio
Section05
Ośrodek Chopinowski w Szafarni

"Wakacje z Chopinem" - cykl letnich koncertów w Szafarni

Zbliża się lato, to znak, że rozpoczynamy cykl koncertów pod nazwą "Wakacje z Chopinem" 2024. Jest to corocznie organizowany przez Ośrodek Chopinowski w Szafarni cykl koncertów, których program skupia się na kompozycjach Fryderyka Chopina. Koncerty odbywać się będą we wszystkie niedziele lipca i sierpnia o godzinie 12:15 w sali koncertowej instytucji. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. W ramach recitali chopinowskich w Szafarni wystąpią uznani muzycy, a także młodzi pianiści, którzy zaprezentują publiczności różnorodne gatunkowo, znane, jak i rzadko wykonywane utwory Fryderyka Chopina.
Zobacz więcej na temat:  chopin fortepian pianino Fryderyk Chopin skrzypce wiolonczela muzyka klasyczna

"Szafarskie Talenty" - wiosenny koncert w Ośrodku Chopinowskim

Ośrodek Chopinowski w Szafarni zaprasza na kolejny koncert z cyklu "Szafarskie Talenty". Podczas wiosennej edycji wydarzenia, uczestnicy zajęć "Rytmika u Fryderyka" oraz "Zajęć Wokalnych" będą mieli okazję do zaprezentowania umiejętności nabytych podczas cotygodniowych spotkań w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni. Nie zabraknie również instrumentalistów, którzy zagrają na skrzypcach, klarnecie oraz trąbce. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. 
Zobacz więcej na temat:  chopin fortepian pianino Fryderyk Chopin muzyka klasyczna

Najmłodsi grają Chopina. Trwa Festiwal w Szarfani

Zakończyły się przesłuchania najmłodszej II grupy wiekowej podczas 31. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni. Młodzi pianiści w wieku od 11 do 13 lat prezentowali swoje pianistyczne umiejętności. Uczestnicy tej grupy wiekowej wykonywali dowolnie wybrany utwór Jana Sebastiana Bacha, dowolnie wybrany mazurek Fryderyka Chopina, dowolnie wybrany utwór Fryderyka Chopina oraz utwór o charakterze wirtuozowskim.
Zobacz więcej na temat:  chopin Szafarnia fortepian pianino Fryderyk Chopin Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży

Najmłodsi grają Chopina. Ruszył Festiwal w Szarfani

Dobiegły końca przesłuchania najmłodszej I grupy wiekowej podczas 31. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni. Młodzi pianiści w wieku od 8 do 10 lat prezentowali swoje pianistyczne umiejętności. Uczestnicy tej grupy wiekowej wykonywali dowolnie wybrany utwór Jana Sebastiana Bacha, dowolnie wybrany utwór Fryderyka Chopina oraz utwór o charakterze wirtuozowskim.
Zobacz więcej na temat:  chopin Szafarnia fortepian pianino Fryderyk Chopin Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży