Polskie Radio
Section05
PZPN

MŚ Katar 2022: Szymon Marciniak doceniony. Polak w gronie sędziów mundialu

Rzecznik Polskiego Związku Piłki Nożnej Jakub Kwiatkowski poinformował, że Szymon Marciniak znalazł się w gronie sędziów głównych nominowanych do prowadzenia meczów podczas mistrzostw świata, które w listopadzie i grudniu odbędą się w Katarze. Na mundial pojadą też asystenci Tomasz Listkiewicz i Paweł Sokolnicki oraz Tomasz Kwiatkowski, który zajmie się obsługą VAR. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Szymon Marciniak Katar 2022 PZPN

Były wiceprezes PZPN uderza w szefa Legii. "Nadprezes"

Były wiceprezes PZPN Marek Koźmiński sprzeciwia się wycofaniu przepisu o młodzieżowcu, który zaczął funkcjonować w Ekstraklasie za jego kadencji. Jednym z przeciwników wspomnianego rozwiązania jest prezes Legii Warszawa Dariusz Mioduski. Były obrońca Brescii nie szczędził sternikowi "Wojskowych" cierpkich słów - nie tylko w związku ze wspomnianym przepisem.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Dariusz Mioduski PZPN Legia Warszawa

ANALIZA Puchar Polski: Legia i Lubański najlepsi w historii

W poniedziałek o 16:00 finał Pucharu Polski, w którym zmierzą się Lech Poznań i Raków Częstochowa. Od sezonu 2013/2014 decydujący mecz rozgrywany jest na Stadionie Narodowym w Warszawie. To próba podniesienia prestiżu rozgrywek, które nad Wisłą nie zawsze cieszyły się należnym poważaniem. Mimo tego przyniosły wiele niezapomnianych spotkań i zaskakujących triumfatorów.
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna SPORT Legia Warszawa górnik zabrze Lech Poznań Raków Częstochowa Włodzimierz Lubański Puchar Polski PZPN Stadion Narodowy ANALIZA