Polskie Radio
Section05
Paryż 2024

Mistrzowski tort zjedzony. Siatkarze celują w igrzyska

W sobotę polscy siatkarze po raz drugi w historii zostali mistrzami Europy. Biało-Czerwoni nie mieli jednak dużo czasu na odpoczynek. Podopieczni Nikoli Grbicia trenują już w Spale, by przygotować się do turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich, który na przełomie września i października zostanie rozegrany w Chinach.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Siatkówka Nikola Grbić igrzyska olimpijskie Wilfredo Leon Paweł Zatorski Jakub Kochanowski Kamil Semeniuk Bartosz Bednorz Aleksander Śliwka Tomasz Fornal Spała

Paryż 2024: olimpiada z mniejszym śladem węglowym, bardziej eko i wege

Francja, która chce zmniejszać spożycie mięsa, podczas Igrzysk Olimpijskich w Paryżu będzie oferować sportowcom więcej dań opartych na białkach roślinnych. Nie oznacza to bynajmniej, że sportowcy będą musieli przechodzić na dietę wegetariańską: nie ma jeszcze dokładnego menu, ale wśród ponad 500 propozycji, obejmujących również dania z tradycyjnej kuchni francuskiej, jedynie 33 procent będzie opartych na białkach roślinnych.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA olimpiada jedzenie zdrowe odżywianie wegetarianizm weganizm Piotr Firan Radosław Nałęcz Trójka

Kolejny medal w Belgradzie. Popis Polaków

Polacy zdobyli brązowy medal wioślarskich mistrzostw świata w Belgradzie w rywalizacji czwórek podwójnych. Biało-Czerwoni, którzy w stolicy Serbii startowali w składzie: Mateusz Biskup, Fabian Barański, Dominik Czaja i Mirosław Ziętarski - w finale musieli uznać wyższość Holendrów i Włochów. Wcześniej zapewnili sobie kwalifikację do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Paryżu.
Zobacz więcej na temat:  SPORT wioślarstwo inne dyscypliny