Polskie Radio
Section05
Piotr Żyła

PŚ w skokach: Granerud zdobył Kryształową Kulę. Decyzja FIS ws. Planicy przyspieszyła rozstrzygnięcia

25. marca w Planicy odbędzie się dodatkowy indywidualny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich - poinformował FIS w oficjalnym komunikacie. Oznacza to, że podczas słoweńskiego weekendu przed kibicami tej dyscypliny aż cztery dni wielkich emocji, ale zdobywcą Kryształowej Kuli został dzięki tej decyzji Halvor Egner Granerud.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Skoki narciarskie sporty zimowe Kamil Stoch PŚ w skokach 2020/2021 Dawid Kubacki Piotr Żyła

Oberstdorf 2021: Andrzej Stękała zapracował na występ kwalifikacjach. O której dziś skaczą?

Andrzej Stękała był najlepszym z Polaków podczas środowych treningów przed konkursem mistrzostw świata na dużej skoczni w Oberstdorfie. Dzięki dobrej postawie to właśnie będzie czwartym zawodnikiem polskiej kadrze, która weźmie udział w kwalifikacjach do konkursu głównego. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Skoki narciarskie sporty zimowe Oberstdorf 2021 Andrzej Stękała Klemens Murańka Piotr Żyła Kamil Stoch Dawid Kubacki Michal Doleżal

TYLKO U NAS Oberstdorf 2021: kto wygrał dodatkowy konkurs na MŚ? Małysz i Żyła bezkonkurencyjni

Wisła – skromna miejscowość w Beskidach – może poszczycić się już drugim indywidualnym mistrzem świata w skokach narciarskich. Do Adama Małysza dołączył w sobotę w Oberstdorfie Piotr Żyła. Panowie od lat doskonale się znają i bardzo lubią. Wysłannik Polskiego Radia do Oberstdorfu Andrzej Grabowski sprawdził, co Małysz wie o Żyle, a Żyła o Małyszu. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Skoki narciarskie sporty zimowe Oberstdorf 2021 Adam Małysz Piotr Żyła

Oberstdorf 2021: biało-czerwoni niczym Austriacy? Trzech mistrzów w jednej drużynie

W Oberstdorfie trwają mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym. Konkurs drużynowy skoczków narciarskich odbędzie się dopiero w sobotę, jednak jeśli nie zdarzy się nic niespodziewanego, w składzie Polski wystąpi aż trzech skoczków mających w dorobku tytuł indywidualnego mistrza. W przeszłości tak "mistrzowski" skład mogli wystawić tylko Austriacy. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT sporty zimowe Oberstdorf 2021 Piotr Żyła Skoki narciarskie Kamil Stoch Dawid Kubacki