Polskie Radio
Section05
Rafał Sonik

Pech Rafała Sonika w Maroku. Polak otrzyma karę czasową

Zarówno Rafał Sonik, jak i Paweł Otwinowski nie ukończyli pierwszego etapu Rajdu Maroka. W Yamahę Raptor krakowianina uderzył inny quad, uszkadzając sworzeń wahacza w prawym przednim kole i uniemożliwiając dalszą jazdę. Mniej doświadczony z naszych reprezentantów miał wypadek i złamał nadgarstek. Dobra informacja jest taka, że walczący o podium Pucharu Świata Sonik będzie mógł w sobotę kontynuować ściganie, po przyjęciu kary czasowej.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Moto sport sporty motorowe Rajdy samochodowe

Mocny powrót Rafała Sonika. Mistrz trzeci w Desafio Ruta 40

Jeśli wracać do sportu po poważnej kontuzji, to z przytupem! Rafał Sonik, po siedmiomiesięcznej przerwie od startów, podjął wyzwanie sprostania dwóm wyjątkowo trudnym rajdom w Ameryce Południowej. W piątkowy wieczór, Polak zakończył rywalizację w Desafio Ruta 40 na trzecim miejscu. Tym samym wywalczył drugie podium na przestrzeni dwóch tygodni.
Zobacz więcej na temat:  SPORT sporty motorowe Moto sport Rajdy samochodowe

Sonik wytrzymuje trudy Desafio Ruta 40. "Dokuczliwe zimno"

Styczniowy Rajd Dakar, po raz pierwszy od dziesięciu lat nie zawita do Argentyny i wydaje się, że organizatorzy Desafio Ruta 40 bardzo chcą zrekompensować tę sytuację zawodnikom walczącym na trasie czwartej rundy Pucharu Świata FIM. Nie ma tu ani jednego dnia wytchnienia, a kolejni uczestnicy odpadają z powodu zmęczenia, upadków i awarii. Tymczasem Rafał Sonik mimo powrotu po długiej przerwie nie tylko utrzymuje tempo, ale również trzecią pozycję w stawce. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT sporty motorowe Moto sport Rajdy samochodowe

Rafał Sonik na podium po 3. etapie na piaskach Fiambali

Fiambala to hasło, na które wzdryga się każdy dakarowiec. To osławione, rajdowe piekło. Miejsce, w którym nie ma śladów życia, bez względu na porę roku panuje upiorny upał, a pojazdy nieuważnych kierowców łatwo zakopują się w grząskim piasku. Dlatego wszyscy zawodnicy odetchnęli z ulgą gdy organizator skrócił odcinek specjalny. Rafał Sonik miał ponadto powody do zadowolenia, ponieważ awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji zmagań.
Zobacz więcej na temat:  SPORT sporty motorowe Rajdy samochodowe

Sonik tuż za podium na trzecim etapie Atakamy

Rafał Sonik niczym profesor utrzymuje stałe tempo i w swoim powrocie na quadową scenę, wytrwale pracuje na podium Atacama Rally. Na trasie trzeciego etapu nie dał się porwać rywalizacji z dwójką doskonałych Argentyńczyków. Nie sprowokował go również mknący jak oszalały wiatr Chilijczyk. – Mam tu swój cel i nie tracę go z oczu nawet na sekundę – komentuje. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Rajdy samochodowe Moto sport sporty motorowe

Sonik zmaga się z „camanchacą”. "Wynik jest przyzwoity"

Pierwszy etap Atacama Rally, by zarazem pierwszą poważną próbą, dla powracającego do ścigania Rafała Sonika. – Ból jest do zniesienia. Porównywalny do przyjemności jaką czerpałem dziś z pełnego, prawdziwego, rajdowego oesu. Myślę, że również wynik w kontekście mojej kontuzji jest niezły, ponieważ rywale zyskali dziś o połowę mniejszą przewagę niż przewidywałem – komentował na mecie w Copiapo. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT sporty motorowe Moto sport Rajdy samochodowe

Rafał Sonik: Dakar to rodzaj uzależnienia

Rafał Sonik przeszedł w szpitalu w Szczecinie operację kolana. Jak poinformowano na oficjalnym twitterowym profilu zwycięzcy Rajdu Dakar z 2015 roku w rywalizacji qaudów „operację przeprowadził dr Dariusz Larysz. Złamanie było bardzo poważne i wymagało skomplikowanej pracy, ale pacjent zniósł zabieg b. dobrze, a rokowania są optymistyczne”. O Rajdzie Dakar mówił w audycji Magazyn Sportowy Rafał Sonik, który musiał wycofać się z tegorocznej rywalizacji z powodu złamanej nogi.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24