Polskie Radio
Section05
Rafał Sonik

DAKAR 2020 Polsko-chilijski pojedynek w Dakarze. Kolejne podium Sonika

- Sprawdziły się zapowiedzi organizatorów, że będzie to trudny nawigacyjnie oes, ale sprawdziły się również te, że pojedziemy przez najpiękniejszą pustynię świata. Było cudnie - powiedział Rafał Sonik, który zajął drugie miejsce na drugim etapie 42. edycji Rajdu Dakar. W Neom wygrał Chilijczyk Ignacio Casale.
Zobacz więcej na temat:  Rajd Dakar 2020 Rajd Dakar Rafał Sonik Moto sport Rajdy samochodowe sporty motorowe

DAKAR 2020 Sonik potwierdza formę. Przygoński odrabia straty w Dakarze

Zakończyła się rywalizacja na drugim etapie 42. Rajdu Dakar z Al-Wadżh do Neom. Z Polaków najlepiej spisał się Rafał Sonik, który zajął drugie miejsce w kategorii quadów. Po pechowym początku w Arabii Saudyjskiej tym razem załoga Orlen Team w składzie Jakub Przygoński i Timo Gottschalk dotarła na 19. miejscu.
Zobacz więcej na temat:  Rajd Dakar 2020 Rajd Dakar sporty motorowe Moto sport SPORT Rajdy samochodowe Rafał Sonik jakub przygoński

DAKAR 2020 Koszmar Przygońskiego na pierwszym etapie Rajdu Dakar

"Wielki pech Jakuba Przygońskiego. Po dobrym starcie i trzeciej pozycji po 105 km, awarii uległa skrzynia biegów Mini. Skrzynia biegów wymieniona, Przygoński i Timo Gottschalk ruszyli dalej" - czytamy w komunikacie Orlen Team, zamieszczonym na Twitterze. W niedzielę wystartował 42. Rajd Dakar, który potrwa do 17 stycznia.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Rajd Dakar 2020 Rajd Dakar Rajdy samochodowe jakub przygoński Orlen PKN Orlen Moto sport sporty motorowe Rafał Sonik

DAKAR 2020 Rafał Sonik weteranem Dakaru. "To będzie trudna pustynia"

Rafał Sonik ma za sobą siedem ukończonych Dakarów i 45 rajdów Pucharu Świata, a jednak wciąż są rzeczy, które potrafią go zaskoczyć. - Piasek w Arabii Saudyjskiej jest miękki jak śnieżny puch. Miejscami jest twardo, a miejscami wpada się kołami po osie. Aż wyrywa kierownicę z rąk. To będzie trudna pustynia - przyznał krakowianin po ostatnim treningu w okolicach Dżuddy. 5 stycznia w Arabii Saudyjskiej startuje 42. Rajd Dakar.
Zobacz więcej na temat:  Rafał Sonik Rajd Dakar 2020 Rajd Dakar Moto sport SPORT sporty motorowe

Sonik wygrał Silk Way Rally. Polak liderem Pucharu Świata

Rafał Sonik dojechał na pozycji lidera do mety w Dunhuang i wygrał Silk Way Rally. Polak został tym samym nowym liderem Pucharu Świata, którego decydujące rundy rozegrają się w Chile i Maroko. -  Zdecydowała właściwa taktyka oraz bardzo dobre przygotowanie: drużyny, quada oraz moje fizyczne i mentalne. Wszyscy byliśmy zdeterminowani, by powalczyć o zwycięstwo – mówił na mecie szczęśliwy krakowianin.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Moto sport sporty motorowe Rafał Sonik

Sonik wraca do formy. Podwójne podium Polaka w Abu Zabi

Rafał Sonik rozpoczął sezon Pucharu Świata od podwójnego podium w Abu Dhabi Desert Challenge. Polak zajął drugie miejsce w zaciętej rywalizacji quadowców i wygrał klasę weteranów, w której ścigał się z 12 motocyklistami. - Po tak ciężkiej kontuzji, roku rehabilitacji i walki o powrót do pełni formy najbardziej cieszy mnie równe i mocne tempo, które potrafię znów utrzymywać przez pięć dni wymagającego rajdu. To doskonały prognostyk przed dalszą częścią sezonu i lipcowym Silk Way Rally - powiedział krakowianin.
Zobacz więcej na temat:  Moto sport Rafał Sonik sporty motorowe

Sonik wraca na pustynne bezdroża: chcę zdobyć Puchar Świata

Minęło 170 dni, odkąd Rafał Sonik zsiadł z quada po ostatnim odcinku specjalnym poprzedniego sezonu. Przemyślana i świadoma rezygnacja ze startu w tegorocznym Dakarze oraz długi czas bez adrenaliny związanej ze sportową rywalizacją sprawił, że teraz Rafał Sonik jest głodny powrotu na pustynne bezdroża. Podczas swojego ósmego startu w Abu Dhabi Desert Challenge, krakowianin powalczy o trzecie zwycięstwo w tej rundzie oraz bezcenne punkty do klasyfikacji Pucharu Świata.
Zobacz więcej na temat:  SPORT sporty motorowe Moto sport Rafał Sonik

Sonik w nowej roli. "Na rampie nie słychać mojego nazwiska"

Rafał Sonik nie wystartuje w 41. edycji Rajdu Dakar. Jedyny polski kierowca, który wygrał tę legendarną rywalizację, tym razem postanowił zrezygnować ze ścigania się na piaskach Peru, ale jest w Ameryce Południowej w innej roli. Będzie obserwować, zbierać doświadczenia i relacjonować wydarzenia dla kibiców w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  SPORT sporty motorowe Moto sport Rajdy samochodowe Rajd Dakar Dakar2019 dakar Rafał Sonik

Podwójne podium Sonika. "Nigdy nie możesz przestać marzyć"

Rafał Sonik ukończył Rajd Maroka na drugim miejscu i tym samym wywalczył „srebro” Pucharu Świata FIM oraz Puchar Świata Weteranów 2018. – Mój dziesiąty i jedenasty medal, każdy z cennego kruszcu smakują w tym roku wyjątkowo. Są też ogromną motywacją, bo zdobywając podwójne podium, pomimo ciężkiego urazu na początku roku, dałem sygnał sobie, zespołowi i rywalom, że wracamy do ścigania – powiedział quadowy mistrz na mecie zmagań.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Moto sport Rafał Sonik sporty motorowe Rajdy samochodowe

Pierwsze zwycięstwo Sonika po kontuzji. Polak blisko podium

- Wreszcie zacząłem łapać swój zwyczajny rytm – powiedział Rafał Sonik zaraz po ukończeniu czwartego etapu Rajdu Maroka. Pierwszego etapu od czasu poważnego złamania, który zakończył z najlepszym czasem w klasie quadów. W klasyfikacji zmagań krakowianin zajmuje drugie miejsce i już tylko odległość pomiędzy Erfudem i Fezem dzieli go od podium Pucharu Świata.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Moto sport sporty motorowe Rajdy samochodowe Rafał Sonik

Pech Rafała Sonika w Maroku. Polak otrzyma karę czasową

Zarówno Rafał Sonik, jak i Paweł Otwinowski nie ukończyli pierwszego etapu Rajdu Maroka. W Yamahę Raptor krakowianina uderzył inny quad, uszkadzając sworzeń wahacza w prawym przednim kole i uniemożliwiając dalszą jazdę. Mniej doświadczony z naszych reprezentantów miał wypadek i złamał nadgarstek. Dobra informacja jest taka, że walczący o podium Pucharu Świata Sonik będzie mógł w sobotę kontynuować ściganie, po przyjęciu kary czasowej.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Rafał Sonik Moto sport sporty motorowe Rajdy samochodowe