Polskie Radio
Section05
Raw Air

RAW AIR Stoch pokazał klasę w Lillehammer. "To była luxtorpeda"

Trzykrotny mistrz olimpijski Kamil Stoch wygrał wtorkowy konkurs Pucharu Świata w Lillehammer. Polak był trzeci po pierwszej serii, a w drugim skoku osiągnął odległość 139.5 metra, która zapewniła mu końcowy triumf. Pozostałe miejsca na podium zajęli Słoweńcy - Ziga Jelar i Timi Zajc. Polak też objął prowadzenie w klasyfikacji Raw Air.
Zobacz więcej na temat:  SPORT sporty zimowe Skoki narciarskie PŚ w skokach 2019/2020 Kamil Stoch Dawid Kubacki

RAW AIR Trzecia odsłona cyklu w Lillehammer. Pogoda zakłóci zawody?

W poniedziałek w Lillehammer odbędzie się kolejna odsłona Raw Air. Decyzją dyrektora Pucharu Świata Walter Hofera na skocznię Lysgardsbakken przeniesiono odwołane w niedzielę zawody w Oslo. Według prognoz, pogoda nie powinna pokrzyżować planów organizatorów. Liderem skandynawskiego cyklu pozostaje Niemiec Constantin Schmid. 
Zobacz więcej na temat:  PŚ w skokach 2019/2020 Skoki narciarskie sporty zimowe SPORT

RAW AIR Znamy skład Polaków na Raw Air. Spodziewany powrót do kadry

Trener polskich skoczków narciarskich Michal Doleżal powołał siedmiu zawodników na zaliczany do klasyfikacji Pucharu Świata i wieńczący w tym roku ten cykl turniej Raw Air, który zostanie rozegrany na czterech norweskich skoczniach. Do składu wraca Maciej Kot, który ostatnio startował w zawodach Pucharu Kontynentalnego. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT sporty zimowe Skoki narciarskie PŚ w skokach 2019/2020 Kamil Stoch Maciej Kot Piotr Żyła Dawid Kubacki Michal Doleżal