Polskie Radio
Section05
Seefeld 2019

Polacy zeszli z medalowej ścieżki mistrzostw świata

W niedzielę polscy skoczkowie narciarscy w składzie Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Stefan Hula stanęli do obrony tytułu drużynowych mistrzów świata. Niestety tym razem biało-czerwonych zabrakło na podium. Tak wyglądała nasza relacja z rywalizacji w Innsbrucku.
Zobacz więcej na temat:  SPORT sporty zimowe Seefeld 2019 narciarstwo klasyczne Skoki narciarskie Biegi narciarskie Kamil Stoch Piotr Żyła Dawid Kubacki RELACJA

Maciej Nowak: polscy skoczkowie popełnili zbyt dużo błędów

Kamil Stoch na 5. pozycji, Dawid Kubacki na 12., Piotr Żyła zajął 19. lokatę, a Jakub Wolny zakończył swój udział na pierwszej serii i sklasyfikowano go na 40. miejscu. Pierwszy konkurs skoków narciarskich podczas Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym nie ułożył się po myśli polskich kibiców. – Nasi zawodnicy popełniali zbyt dużo błędów – powiedział Maciej Nowak, wysłannik Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 SPORT sporty zimowe Skoki narciarskie mistrzostwa świata Seefeld 2019

Johaug zdominowała rywalki. Norweżka wygrała bieg łączony

Norweżka Therese Johaug w świetnym stylu zwyciężyła w biegu łączonym na 15 km (7,5 km techniką klasyczną i 7,5 km techniką dowolną) podczas mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym, które odbywają się w austriackim Seefeld. Srebrny medal wywalczyła jej rodaczka Ingvild Flugstad Oestberg, a brązowy - Rosjanka Natalia Neprajewa. Najwyżej sklasyfikowana z reprezentantek Polski - Izabela Marcisz zajęła 27. miejsce.
Zobacz więcej na temat:  SPORT therese johaug Biegi narciarskie sporty zimowe Seefeld 2019