Polskie Radio
Section05
Wanda Kwietniewska

Wanda i Banda od początku gra z WOŚP. Kwietniewska: Orkiestra zamiata wszystkie podziały

- Nie ma drugiej takiej akcji na świecie, to mogło się udać tylko w Polsce - mówiła w Polskim Radiu 24 Wanda Kwietniewska, wokalistka zespołu Wanda i Banda. W niedzielę w całej Polsce i za granicą tysiące wolontariuszy WOŚP zbiera pieniądze na płuca po pandemii. Po ośmiu latach przerwy z WOŚP ponownie gra Polskie Radio. 
Zobacz więcej na temat:  WOŚP WOŚP 2024 POLSKA Wanda Kwietniewska

Wanda i Banda świętuje 40-lecie. Kwietniewska: to moja praca, moja pasja, moje życie

Wanda Kwietniewska to polska piosenkarka, wokalistka zespołu rockowego Wanda i Banda, który swoją działalność rozpoczynał w latach 80. XX wieku. Wspólnie nagrali cztery albumy studyjne, a w tym roku świętują 40-lecie i nie zamierzają na tym poprzestawać. - To jest mój zawód, moja praca, moja pasja i moje życie - mówi wokalistka w rozmowie z Programem 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  piosenka płyta Wanda Kwietniewska Lombard Kombi Łosowski

W przyszłym roku 40-lecie zespołu Wanda i Banda

Niedawno obchodziła urodziny i choć z pochodzenia jest warszawianką, to dzieciństwo spędziła na Mazurach. Do dziś właśnie w Krainie Wielkich jezior najchętniej spędza czas wolny. Deklarowała, że "nie będzie Julią", ale prosiła: "kochaj mnie, kochaj". O artystycznych planach i łapaniu chwil szczęścia w każdym wieku w "Czasie pogody" opowiedziała Wanda Kwietniewska.
Zobacz więcej na temat:  Wanda Kwietniewska MUZYKA Rock lata 80