Polskie Radio
Section05
Antoni Rokicki

"Odór niezgody". Reportaż Urszuli Żółtowskiej i Antoniego Rokickiego [POSŁUCHAJ]

Od kilku miesięcy w Pasłęku trwa gorący spór o biometanownię. Lokalny przedsiębiorca, właściciel firmy "Torfex", chce wybudować zakład, który odpowie na współczesne wyzwania ekologii. Będzie wytwarzał biometan, a co za tym idzie - dostarczy tani prąd czy biopaliwa, pochodzące z rozkładu odpadów. 
Zobacz więcej na temat:  Urszula Żółtowska-Tomaszewska Antoni Rokicki reportaż Pasłęk pr poleca

Opowieść o strachu i niepewności. Reportaż "Rebel w Pasłęku" [POSŁUCHAJ]

– To nie jest opowieść o ekologii i szansach, jakie niesie ze sobą nowa technologia. To opowieść o strachu i niepewności, zwłaszcza że budząca kontrowersje inwestycja ma znaleźć się obok zakładu produkującego mleko w proszku. Urszula Żółtowska-Tomaszewska i Antoni Rokicki niczego nie rozstrzygają, a wiele starają się tłumaczyć – mówiła w Trójce Anna Dudzińska, zapowiadając reportaż "Rebel w Pasłęku".
Zobacz więcej na temat:  Trójka Antoni Rokicki Urszula Żółtowska-Tomaszewska Pasłęk społeczeństwo warmińsko-mazurskie pr poleca reportaż

Spór o biometanownię. "Rebel w Pasłęku" - reportaż Urszuli Żółtowskiej i Antoniego Rokickiego

Firma "TORFEX" z Krasina chce wybudować na obrzeżach Pasłęka pierwszą w Polsce biometanownię. To ogromna inwestycja, która wzbudza wiele kontrowersji. Wedle zapewnień inwestora, biometanownia jest odpowiedzią na palące problemy ekologiczne i przysłuży się mieszkańcom oraz lokalnym rolnikom, ponieważ biogaz wytwarzany z różnych odpadów m.in. obniży cenę energii elektrycznej i cieplnej, dostarczy nawóz organiczny czy biopaliwo. Szacuje się, że zakład osiągnie moc 2,5 MWe.
Zobacz więcej na temat:  Antoni Rokicki Urszula Żółtowska-Tomaszewska Pasłęk społeczeństwo

"Dziennik z łagru" - reportaż Antoniego Rokickiego

Samotność, tęsknota za bliskimi i nieustający przeraźliwy chłód. To rzeczywistość więźniów w rosyjskich łagrach. Bohaterem reportażu jest Polak, który w 2006 roku został skazany za przemyt. Nie chce zdradzić, co dokładnie zrobił. Mówi jedynie, że przemytem zajmował się przez dwadzieścia lat, razem z kilkunastoosobową grupą. Aby przetrwać do końca wyroku, zaczął prowadzić więzienny dziennik.
Zobacz więcej na temat:  reportaż Antoni Rokicki Rosja

"Reporter z pazurem", czyli wspomnienie o Ryszardzie Kapuścińskim [POSŁUCHAJ]

- Reporterem przestaje się być w momencie, jak człowiek staje się bardzo zblazowany… Nie będzie w tym pasji; tego zaangażowania, pazura, tej woli zrobienia czegoś naprawdę niezwykłego i jedynego - tak mówił autor "Cesarza" podczas spotkania z dziennikarzami na seminarium reportażu w Kazimierzu Dolnym w 1992 roku. Zachęcamy do wysłuchania reportażu Antoniego Rokickiego pt. "Reporter z pazurem".
Zobacz więcej na temat:  reportaż Antoni Rokicki Ryszard Kapuściński Trójka pr poleca

Wspomnienie Ryszarda Kapuścińskiego. "Reporter z pazurem" - reportaż Antoniego Rokickiego

4 marca minęła 92. rocznica urodzin Ryszarda Kapuścińskiego. - Reporterem przestaje się być w momencie, jak człowiek staje się bardzo zblazowany… Nie będzie w tym pasji; tego zaangażowania, pazura, tej woli zrobienia czegoś naprawdę niezwykłego i jedynego - tak mówił autor "Cesarza" podczas spotkania z dziennikarzami na seminarium reportażu w Kazimierzu Dolnym w 1992 roku. 
Zobacz więcej na temat:  reportaż Antoni Rokicki Ryszard Kapuściński

Polsko - Ukraińskie relacje dwa lata po agresji Rosji. Reportaż "Historia pod jednym dachem" [POSŁUCHAJ]

Mijają dwa lata od rozpoczęcia wojny w Ukrainie na pełną skalę. Strach, niepewność, lęk – to emocje, które towarzyszyły nam wszystkim 24 lutego 2022 roku. Tamtego poranka, kiedy wojsko Putina zaatakowało wiele ukraińskich miast i wsi, kilka milionów obywateli wyruszyło ze swoich domów, zabierając jedynie najpotrzebniejsze rzeczy. Wielu z nich udało się do Polski, gdzie znaleźli spokój, ciszę i dach nad głową...
Zobacz więcej na temat:  reportaż Antoni Rokicki Trójka wojna na Ukrainie pr poleca Trójka Ukraina

2 lata wojny na Ukrainie. "Historia pod jednym dachem" - reportaż Antoniego Rokickiego

Mijają dwa lata od rozpoczęcia wojny w Ukrainie na pełną skalę. Strach, niepewność, lęk – to emocje, które towarzyszyły nam wszystkim 24 lutego 2022 roku. Tamtego poranka, kiedy wojsko Putina zaatakowało wiele ukraińskich miast i wsi, kilka milionów obywateli wyruszyło ze swoich domów, zabierając jedynie najpotrzebniejsze rzeczy. Wielu z nich udało się do Polski, gdzie znaleźli spokój, ciszę i dach nad głową...
Zobacz więcej na temat:  Antoni Rokicki Trójka wojna na Ukrainie

"Babcia to ja!" Premierowy reportaż Antoniego Rokickiego [POSŁUCHAJ]

Magdalena Iwańska pracuje w jednej z warszawskich agencji reklamowych. Kieruje działem contentu i produkcji. Razem ze swoim zespołem zajmuje się m.in. promocją znanych marek. Magdalena uwielbia sztukę oraz modę. Ma córkę Natalię i dwie wnuczki: Rysię oraz Florcię, z którymi często spędza czas. Jest nietypową babcią, łamiącą pewne stereotypy. 
Zobacz więcej na temat:  reportaż w Jedynce Antoni Rokicki babcia praca społeczeństwo pr poleca