Polskie Radio
Section05
Antoni Rokicki

Pallotyńska Fundacja Misyjna. Reportaż "Afryka w moim sercu" [POSŁUCHAJ]

W ramach Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatii.pl działa Centrum Misyjne Sióstr Pallotynek. Siostra Gieńko jest ogólnopolską koordynatorką tak zwanej Adopcji Serca. Jak wygląda dziś praca misjonarza? Z jakimi wyzwaniami się wiąże? Czy zawsze jest satysfakcjonująca…? Zapraszamy do wysłuchania reportażu Antoniego Rokickiego pt. "Afryka w moim sercu".
Zobacz więcej na temat:  reportaż Antoni Rokicki wolontariat Afryka adopcja Trójka pr poleca

"Nieznane Morawy" - reportaż Antoniego Rokickiego

– Ołomuniec nigdy nie będzie Pragą. Na szczęście – mówi przewodniczka Martina Binková. Każdego roku miasto na wschodzie Czech odwiedzają turyści z Polski, Słowacji, Niemiec, Austrii, ale też z dalekich zakątków świata, takich jak Japonia. Martina Binková od trzynastu lat jest przewodniczką po Morawach. – Ołomuniec to nie Czechy, a właśnie Morawy. Zawsze wyjaśniam to turystom na początku każdej wycieczki – opowiada bohaterka reportażu Antoniego Rokickiego.
Zobacz więcej na temat:  reportaż zwiedzanie Antoni Rokicki

Rzeź Woli. "Znicz dla pradziadka" - reportaż Antoniego Rokickiego [POSŁUCHAJ]

Przełom października i listopada to czas, kiedy porządkujemy groby naszych zmarłych. Kupujemy znicze i kwiaty, sprzątamy nagrobki. Dla wielu z nas to także czas modlitwy czy okazja do wspólnego przeglądania starych rodzinnych fotografii. Dzięki nim wracają do nas wspomnienia. Nie wszyscy jednak mogą ze spokojem udać się na cmentarz, aby zapalić światło zmarłym…
Zobacz więcej na temat:  Antoni Rokicki reportaż reportaż w Jedynce pr poleca historia Polski rzeź Woli

Rzeź Woli. "Znicz dla pradziadka" - reportaż Antoniego Rokickiego

Przełom października i listopada to czas, kiedy porządkujemy groby naszych zmarłych. Kupujemy znicze i kwiaty, sprzątamy nagrobki. Dla wielu z nas to także czas modlitwy czy okazja do wspólnego przeglądania starych rodzinnych fotografii. Dzięki nim wracają do nas wspomnienia. Ale nie wszyscy mogą ze spokojem udać się na cmentarz, aby zapalić światło zmarłym…
Zobacz więcej na temat:  Antoni Rokicki reportaż historia Polski rzeź Woli

Powstanie Warszawskie. "Duch Żywiciela" - reportaż Antoniego Rokickiego [POSŁUCHAJ]

Jak wyglądały ostatnie dni walki o wolność stolicy podczas Powstania Warszawskiego? To jedno z pytań, które zadawał sobie Tomasz Michałowski - przyjaciel powstańców. Mężczyzna wychował się na warszawskim Żoliborzu. W jego rodzinie nie było Powstańców, jednak historia 1944 roku jest mu szczególnie bliska. W poniedziałek, 2 października obchodziliśmy 61. rocznicę zakończenia Powstania Warszawskiego 
Zobacz więcej na temat:  reportaż Antoni Rokicki Armia Krajowa Powstanie Warszawskie reportaż w Jedynce pr poleca

Pamięć o powstańcach. "Duch Żywiciela" - reportaż Antoniego Rokickiego

W poniedziałek (2.10) obchodziliśmy 61. rocznicę zakończenia Powstania Warszawskiego. Jak wyglądały ostatnie dni walki o wolność stolicy? To jedno z pytań, które zadawał sobie Tomasz Michałowski – przyjaciel Powstańców. Mężczyzna wychował się na warszawskim Żoliborzu. W jego rodzinie nie było Powstańców, ale historia 1944 roku jest mu szczególnie bliska. 
Zobacz więcej na temat:  reportaż Antoni Rokicki

"Zostaw to pod drzwiami" - reportaż Antoniego Rokickiego

Jeśli w piątek kurier przywiezie Państwu paczkę, złóżmy mu najlepsze życzenia. 29 września jest bowiem świętem kurierów i przewoźników. Wybrano ten dzień, gdyż tego dnia Kościół katolicki obchodzi święto św. Gabriela Archanioła, patrona kurierów i doręczycieli. Obchody zainicjowały firmy spedycyjne w 2004 roku, by zwrócić uwagę społeczeństwa na rolę kuriera i firm przewozowych w gospodarce.
Zobacz więcej na temat:  Antoni Rokicki reportaż

"Kurier w drodze do ciebie" - reportaż Antoniego Rokickiego

Przemierzają kilkadziesiąt kilometrów dziennie, a często zdarza im się pytać przechodniów o pomoc w dotarciu do celu. Pracują z ludźmi, a wielokrotnie nie zamieniają z klientami ani jednego słowa. Mijamy ich każdego dnia – na ulicach wielkich i średnich miast... To kurierzy rowerowi. Od kilku lat dostarczają pod nasze drzwi jedzenie oraz różnego rodzaju przesyłki. To, jak przydatna jest ich praca, dobrze pokazała w 2020 roku pandemia koronawirusa.
Zobacz więcej na temat:  reportaż kurier zawód Antoni Rokicki

"Kurier w drodze do ciebie" - reportaż Antoniego Rokickiego [POSŁUCHAJ]

Przemierzają kilkadziesiąt kilometrów dziennie. Zdarza im się pytać przechodniów o pomoc w dotarciu do celu. Pracują z ludźmi, a zdarza się, że nie zamieniają z klientami ani jednego słowa. Mijamy ich każdego dnia, na ulicach wielkich i średnich miast. To kurierzy rowerowi. Od kilku lat dostarczają pod nasze drzwi jedzenie oraz różnego rodzaju przesyłki. 
Zobacz więcej na temat:  reportaż kurier zawód Antoni Rokicki reportaż w Jedynce pr poleca

"Kurier w drodze do ciebie". Premierowy reportaż Antoniego Rokickiego

Przemierzają kilkadziesiąt kilometrów dziennie, a często zdarza im się pytać przechodniów o pomoc w dotarciu do celu. Pracują z ludźmi, a wielokrotnie nie zamieniają z klientami ani jednego słowa. Mijamy ich każdego dnia – na ulicach wielkich i średnich miast... To kurierzy rowerowi. Od kilku lat dostarczają pod nasze drzwi jedzenie oraz różnego rodzaju przesyłki. To, jak przydatna jest ich praca, dobrze pokazała w 2020 roku pandemia koronawirusa.
Zobacz więcej na temat:  reportaż kurier zawód Antoni Rokicki