Polskie Radio
Section05
Antoni Rokicki

"Szara strefa procentowa” – reportaż Antoniego Rokickiego

To słowo, które wzbudza wiele emocji… prohibicja. 30 czerwca zakończyły się w Warszawie dwumiesięczne konsultacje społeczne w sprawie nocnego zakazu sprzedaży alkoholu w sklepach. Urzędnicy poprosili mieszkańców o udział w ankiecie. Zapytano jak miasto powinno pomóc w tym, aby w nocy na stołecznych ulicach było bezpieczniej i spokojniej. Odzew był ogromny. Już po półtorej godzinie nadesłano ponad 1 500 odpowiedzi!
Zobacz więcej na temat:  Studio Reportażu i Dokumentu reportaż w Jedynce alkohol miasto

Audycja "Noc z reportażem" i praca dziennikarza sportowego od kuchni w reportażu Antoniego Rokickiego "Z mikrofonem na boisku”

Jak wygląda praca dziennikarza sportowego od kuchni? Jakie cechy charakteru są w tej profesji szczególnie ważne? Co o komentatorach sportowych mówią sami sportowcy? Czy będąc dziennikarzem można przyjaźnić się ze sportowcem? o tym w reportażu Antoniego Rokickiego "Z mikrofonem na boisku". 
Zobacz więcej na temat:  Studio Reportażu i Dokumentu reportaż w Jedynce SPORT dziennikarstwo Cezary Gurjew Wojciech Fibak jerzy dudek Robert Korzeniowski

By kwatera "Parasola" wyglądała godnie – reportaż Antoniego Rokickiego

To jedno z najważniejszych miejsc na Powązkach: reprezentacyjna kwatera batalionu "Parasol", znajdująca się naprzeciwko pomnika Gloria Victis. Opiekują się nią rodziny i przyjaciele powstańców warszawskich ze Społecznego Komitetu Opieki nad Grobami Poległych Żołnierzy Batalionów "Zośka" i "Parasol". Miejsce to wymaga renowacji, dlatego przed 1 sierpnia chcą zebrać 50 tys. zł na związane z nią prace.
Zobacz więcej na temat:  reportaż pr poleca Powstanie Warszawskie Powązki Muzeum Powstania Warszawskiego Trójka batalion parasol

"Zrzutka dla Parasola" – reportaż Antoniego Rokickiego

To jedno z najważniejszych miejsc na Powązkach - reprezentacyjna kwatera Batalionu „Parasol”, znajdująca się naprzeciwko pomnika Gloria Victis. Ale miejsce to wymaga renowacji. Opiekują się nim rodziny i przyjaciele powstańców warszawskich ze Społecznego Komitetu Opieki nad Grobami Poległych Żołnierzy Batalionów "Zośka” i "Parasol”. Chcą przed najbliższą rocznicą wybuchu powstania warszawskiego, 1 sierpnia, zebrać 50 tysięcy złotych na renowację grobów.
Zobacz więcej na temat:  Studio Reportażu i Dokumentu reportaż Powstanie Warszawskie Powązki

Z reżyserem Januszem Zaorskim przez mundiale. Reportaż "Serce kibica" Antoniego Rokickiego

Od dziecka pasjonowała go piłka nożna. Potrafił spędzać wiele godzin na parapecie, bo z okna miał widok na Stadion Gwardii Warszawa. "Podobno byłem dość ruchliwym, krnąbrnym dzieckiem, a uspokajałem się, kiedy sadzano mnie na parapecie, a ja mogłem przez szybę oglądać mecz, tych 22 facetów goniących za jakimś okrągłym przedmiotem. To było dla mnie fascynujące" - opowiada Janusz Zaorski.
Zobacz więcej na temat:  Janusz Zaorski reportaż reportaż w Jedynce pr poleca

EBU Audio Storytelling Festival. "Zdecydowanie dominowały reportaże i podcasty"

- Widać, że twórcy zastanawiają się, jak zaciekawić słuchaczy, ale już niekoniecznie dźwiękiem, który nie zawsze jest najwyższej jakości. Tu widać zmianę, że trzeba mieć jakiś oryginalny pomysł na swoje dzieło i tak to ładnie opakować, żeby smakowało jak najlepszy cukierek - mówił w Dwójce Antoni Rokicki ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia, który brał udział w EBU Audio Storytelling Festival w Rzymie.
Zobacz więcej na temat:  EBU Studio Reportażu i Dokumentu Aldona Łaniewska-Wołłk Dwójka reportaż Rzym EBU Audio Storytelling Festival KULTURA

"Klub Trójki. Audiodokument". Sztuczna inteligencja – zagrożenie czy użyteczna pomoc?

Od dwóch lat trwa szeroka dyskusja na temat sztucznej inteligencji, zwanej w skrócie AI, oraz tego, czy to rzeczywiście jest inteligencja w ludzkim rozumieniu. Czy AI zastąpi ludzi w różnych zawodach? Jak narzędzia sztucznej inteligencji odmienią dziennikarstwo? Czy tekst wygenerowany przez komputer poruszy serce czytelnika, słuchacza, widza…? Antoni Rokicki zajął się tematem w reportażu "Rozmowa z maszyną", który stał się podstawą późniejszej dyskusji w "Klubie Trójki. Audiodokumencie".
Zobacz więcej na temat:  Trójka reportaż dziennikarstwo sztuczna inteligencja technologie Katarzyna Borowiecka Kamil Bałuk pr poleca ChatGPT inteligencja emocje

Uczta dla ucha. Audio Storytelling Festival od kulis w felietonie Antoniego Rokickiego

Poniedziałkowy, szybki poranek w Rzymie. Klaksony skuterów, okrążających mnie z każdej niemal strony, przeszkadzają w szybkim dotarciu do siedziby RAI. Włączam mapę w komórce i kieruję się na Mazziniego 14. Zaraz usiądę w ciemnej sali konferencyjnej i przez kilka godzin będę słuchał reportaży, podcastów i innych audioperełek. Jeszcze tylko zrobię zdjęcie drzewa z pomarańczami i mogę biec dalej…
Zobacz więcej na temat:  reportaż Audio Storytelling Festival Rzym

Skrywająca wiele tajemnic część Warszawy - reportaż Antoniego Rokickiego "Mój Muranów"

Muranów, historyczna część stolicy, to miejsce nie tylko urokliwe, ale też z bardzo bogatą historią, którą warto się zainteresować, wciąż kryjące wiele tajemnic. Warto poznać lepiej ten rejon Warszawy, odnaleźć miejsca, o których nie wiedzą nawet jego mieszkańcy.  
Zobacz więcej na temat:  reportaż historia warszawy Muranów Muzeum Historii Żydów Polskich mural HISTORIA Trójka Spacer po Warszawie Marcin Strachota pr poleca