Polskie Radio
Section05
Grażyna Wielowieyska

"Lepiej nie wiedzieć", czyli jak obchodzić się z nastolatkiem [POSŁUCHAJ]

Jak porozumiewać się z nastoletnimi dziećmi? Tej coraz trudniejszej sztuki postanowili nauczyć rodziców bohaterowie reportażu Grażyny Wielowieyskiej. – Często młodzi ludzie nie mają otwartości w mówieniu rodzicom o swoim świecie, potrzebach i wartościach – mówi Janek, pomysłodawca warsztatów dla rodziców. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka pr poleca Grażyna Wielowieyska reportaż rodzina dzieci

Być blisko. Opowieść o samotności i empatii [POSŁUCHAJ]

– Myślę, że samotność jest głównym, nazwijmy to, stanem emocjonalnym, który towarzyszy naszym słuchaczom – mówi Szymon Sławiński, prowadzący wtorkowe wydania "Trójki pod księżycem", które mają podtytuł "Rozmowy o duszy". – Gdy rozmawialiśmy o przemocy domowej, to było najwięcej telefonów, niemniej jednak to, co najbardziej tkwi w większości osób, które kontaktują się z nami w nocy, to jest samotności i potrzeba porozmawiania, nawet o rzeczach błahych, codziennych – ocenia dziennikarz. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka reportaż Grażyna Wielowieyska pomoc niepełnosprawność

Wyspa Sobieszewska – mniej znane oblicze Gdańska w reportażu "Człowiek z wyspy" [POSŁUCHAJ]

Waldemar Nocny wychował się w Świbnie, na Wyspie Sobieszewskiej, w domu, który powstał na wale usypanym z ziemi zgromadzonej w czasie powstawania przekopu Wisły. Jest synem rybaka, byłego żołnierza Armii Andersa. Z wykształcenia historyk, 16 lat pracował jako nauczyciel; pasjonuje się historią Gdańska i okolic. Jest gorącym orędownikiem zmiany nazwy dzielnicy Gdańska "Sobieszewo" na "Wyspa Sobieszewska".
Zobacz więcej na temat:  Grażyna Wielowieyska Trójka reportaż Gdańsk

"Człowiek z wyspy" - reportaż Grażyny Wielowieyskiej

Waldemar Nocy wychował się w Świbnie, na Wyspie Sobieszewskiej, w domu zbudowanym na wale, usypanym z ziemi zgromadzonej w czasie powstawania przekopu Wisły. Jest synem rybaka, byłego żołnierza Armii Andersa. Z wykształcenia historyk, 16 lat pracował jako nauczyciel, ale jego pasja to historia Gdańska i okolic. Jest gorącym orędownikiem zmiany nazwy dzielnicy Gdańska Sobieszewo na Wyspa Sobieszewska.
Zobacz więcej na temat:  Grażyna Wielowieyska reportaż

Praga w reportażu "Antropologia codzienności" [POSŁUCHAJ]

Pięknie wydane albumy z komiksami, składają się na dwie trylogie, pod wspólnym tytułem "Praga gada", a wszystko za sprawą Przemysława Olszewskiego, który kilkanaście lat temu powołał do życia Fundację Animacja, by realizować swoje pomysły, mające na celu ocalenie od zapomnienia codziennej historii życia prawobrzeżnej Warszawy.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Warszawa Praga Grażyna Wielowieyska miasto komiks komiksy literatura KSIĄŻKA KULTURA zwyczaje