Polskie Radio
Section05
kolarstwo torowe

Mateusz Rudyk: jestem lepiej przygotowany niż rok temu

- Jestem lepiej przygotowany niż rok temu - mówi w rozmowie z Polskim Radiem Mateusz Rudyk, który w ubiegłym sezonie triumfował w klasyfikacji Pucharu Świata w sprincie, a w tym sezonie zajął drugie miejsce. Dokładnie za tydzień - w środę 27 lutego rozpoczną się mistrzostwa świata w kolarstwie torowym w Pruszkowie. W rywalizacji weźmie udział silna kilkudziesięcioosobowa reprezentacja Polski, a jedną z największych medalowych nadziei biało-czerwonych będzie 23-latek ze Stali Grudziądz. 
Zobacz więcej na temat:  kolarstwo torowe Kolarstwo SPORT

TYLKO U NAS Torowcy "wyrabiają" markę? "O Polacy twardo, ciężko jadą"

Jacek Kasprzak to obecnie jeden z najskuteczniejszych trenerów w polskim sporcie. Prowadzi kadrę kolarzy torowych w konkurencjach wytrzymałościowych od siedmiu lat, a ostatnie dwa to pasmo sukcesów jego zawodników, którzy w tym czasie zdobyli trzy medale mistrzostw świata i pięć mistrzostw Europy. Andrzej Grabowski porozmawiał z trenerem Kasprzakiem o metodach jego pracy, ale także o początkach kolarskiej drogi.
Zobacz więcej na temat:  SPORT kolarstwo torowe Kolarstwo sport na antenie

Pszczolarski ma plan na Tokio. Na IO zaliczy drugi fakultet?

Podczas mistrzostw Europy w kolarstwie torowym w Glasgow Polacy zdobyli 3 medale. Jedyny złoty wywalczył Wojciech Pszczolarski w wyścigu punktowym. Tej konkurencji zabraknie w programie igrzysk olimpijskich w Tokio za 2 lata, dlatego nasz mistrz w duecie z Danielem Staniszewskim będzie walczył o nominację w madisonie. I właśnie m.in. o madisonie, ale także o specyfice kolarstwa torowego rozmawiał z Wojciechem Pszczolarskim Andrzej Grabowski.
Zobacz więcej na temat:  kolarstwo torowe SPORT Kolarstwo Tokio 2020