Polskie Radio
Section05
kolarstwo torowe

PŚ W KOLARSTWIE TOROWYM Triumf Mateusza Rudyka w sprincie w Australii

Mateusz Rudyk zwyciężył w sprincie podczas zawodów Pucharu Świata w kolarstwie torowym w Cambridge w Nowej Zelandii. Polak pokonał w finale Japończyka Tomohiro Fukayę 2:0. Trzeci był Yudai Nitta z Japonii. 24-latek w eliminacjach poprawił rekord Polski wynikiem 9,527 sekundy. Poprzedni najlepszy rezultat również należał do niego i wynosił 9,558 sekundy.
Zobacz więcej na temat:  kolarstwo torowe Kolarstwo SPORT

AFERA W PZKol Tor w Pruszkowie na sprzedaż? "PZKol nie zapewnia nic"

- Ten problem musimy rozwiązać sami - mówi w rozmowie z Polskim Radiem Sebastian Rubin, wiceprezes Polskiego Związku Kolarskiego. Sytuacja PZKol-u pogarsza się. Długi rosną, a zadłużony tor w Pruszkowie niedawno odwiedził komornik, zajmując maszyny startowe i sprzęt do pomiaru czasu. Włodarze kolarskiej centrali w środę zorganizowali konferencję, na której spotkali się z dziennikarzami i swoim głównym wierzycielem, Mostostalem Puławy.
Zobacz więcej na temat:  Kolarstwo SPORT kolarstwo torowe

KOLARSTWO TOROWE Problemy polskich torowców przed ME. "To dla nas nic nowego"

- To dla nas nic nowego. Poradzimy sobie - mówi w rozmowie z Polskim Radiem Igor Krymski, trener reprezentacji Polski mężczyzn. Kłopotów Polskiego Związku Kolarskiego ciąg dalszy. Komornik sądowy w asyście policji zabrał w poniedziałek z toru w Pruszkowie maszyny startowe i urządzenia do pomiaru czasu. Miało do tego dojść już w piątek przed mistrzostwami Polski w kolarstwie torowym, jednak udało się przekonać komornika do przesunięcia terminu. 
Zobacz więcej na temat:  Kolarstwo kolarstwo torowe SPORT

Program team100 pomocną dłonią dla młodych sportowców

Wsparcie młodych, polskich i perspektywicznych zawodników, członków kadr narodowych, uprawiających indywidualne dyscypliny olimpijskie. To główne założenie programu team100. Jednymi z jego beneficjentów są Natalia Maliszewska, wicemistrzyni świata w short tracku na 500 m i zdobywczyni Pucharu Świata na tym dystansie oraz Mateusz Rudyk, brązowy medalista mistrzostw świata w kolarstwie torowym.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 kolarstwo torowe Kolarstwo