Polskie Radio
Section05
Lewis Hamilton

Mercedes z silnikiem spalinowym wyłącznie w F1

Elektryfikacja w niemieckim koncernie postępuje, a Mercedes ma ambitne plany, aby niemal całkowicie przejść na bezemisyjność. Wyjątkiem będzie udział w zmaganiach Formuły 1. 
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 mercedes samochody elektryczne pojazdy elektryczne elektromobilność Formuła 1 wyścigi samochodowe Lewis Hamilton

NASZ WYWIAD Były mistrz świata Formuły 1: Verstappen zasłużył na tytuł

- To, co widzieliśmy pod koniec Grand Prix Abu Zabi, powoduje, że ten sport jest tak ekscytujący. Szczerze? O tym wyścigu będzie się mówiło już zawsze - podkreślił były mistrz świata z 1978 roku Mario Andretti w rozmowie z Mateuszem Brożyną z portalu PolskieRadio24.pl. Max Verstappen (Red Bull) zdetronizował siedmiokrotnego czempiona Formuły 1 Lewisa Hamiltona (Mercedes) i został pierwszym holenderskim mistrzem świata. Sezon 2021 był jednym z najlepszych w historii tej dyscypliny. 
Zobacz więcej na temat:  Formuła 1 Moto sport sporty motorowe SPORT Max Verstappen Lewis Hamilton NASZ WYWIAD opinie

Lewis Hamilton odejdzie z F1? Mocne słowa szefa Mercedesa

Lewis Hamilton przegrał z Maxem Verstappenem walkę o tytuł mistrza świata Formuły 1 po mocno kontrowersyjnym wyścigu o Grand Prix Abu Zabi. Mercedes złożył protesty, które zostały odrzucone i ostatecznie wycofał apelację i nie skorzystał z prawa do odwołania. Niesmak w obozie mistrzów świata konstruktorów pozostał, a szef zespołu Toto Wolff przekazał szokujące informacje na temat siedmiokrotnego mistrza świata F1. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Lewis Hamilton Moto sport sporty motorowe Formuła 1 mercedes

Verstappen mistrzem świata, mimo protestów Mercedesa

Rywalizujący w mistrzostwach świata Formuły 1 zespół Mercedesa złożyli dwa oficjalne protesty w sprawie rozstrzygnięcia kończącego tegoroczny sezon wyścigu o Grand Prix Abu Zabi. Kierowca niemieckiego zespołu Lewis Hamilton na ostatnim okrążeniu stracił prowadzenie i tym samym tytuł na rzecz Maksa Verstappena. Sędziowie orzekli jednak, że nie doszło do złamania przepisów. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Moto sport sporty motorowe Formuła 1 mercedes Lewis Hamilton Max Verstappen