To będzie świat starych ludzi Do roku 2050 liczba osób w wieku powyżej 80 lat będzie czterokrotnie wyższa niż obecnie. W Polskim Radiu 24 w przypadającym na 15 czerwca Światowym Dniu Praw Osób Starszych Joanna Mielczarek ze Stowarzyszenia Mali Bracia Ubogich przypominała o trudnej codzienności seniorów. Zobacz więcej na temat:
Biznes na obcasach Dlaczego kobiety znakomicie radzą sobie na wysokich stanowiskach? - Bo posiadają cechy, które umożliwiają im zarządzanie firmami i osiąganie sukcesów – przyznała w Polskim Radiu 24 Anna Kochańska, dyrektor sprzedaży. Zobacz więcej na temat:
Kurier ekumeniczny: Przesłanie Jana Husa Ruch husycki akcentował silnie wartość uczenia się tak, aby w uczniach wzbudzić autentyczne zainteresowanie zdobywaniem wiedzy i poznawaniem świata. O czeskim reformatorze Janie Husie mówiła w Polskim Radiu 24 Ewa Jóźwiak, przewodnicząca Synodu Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w Polsce. Zobacz więcej na temat: Kościół i kultura
Ekspaci: Parada Równości na ulicach Warszawy W sobotę 13 czerwca w Warszawie odbyła się Parada Równości. Jej uczestnicy przeszli ulicami stolicy pod hasłem "Równe prawa - wspólna sprawa". Upominali się oni o prawa mniejszości - m.in. seksualnych, etnicznych i osób z niepełnosprawnościami. Zobacz więcej na temat:
Kontrowersyjna promocja macierzyństwa Fala krytyki ze strony ekspertów i internautów, obiekt drwin i oburzenia ze strony kobiet. Rozpoczęta w poniedziałek przez Fundację Mamy i Taty kampania społeczna pod hasłem „Nie odkładaj macierzyństwa na potem” miała na celu promowanie rodzicielstwa w Polsce. Jak na razie jej odbiór jest bardzo negatywny. Zobacz więcej na temat:
Rozpoczyna się IV Krajowy Kongres Misyjny W Polskim Radiu 24 o. Kazimierz Szymczycha, ks. Zbigniew Sobolewski i ks. dr Tomasz Szyszka opowiadali o życiu misyjnym. Przybliżyli także szczegóły rozpoczynającego się w Warszawie IV. Krajowego Kongresu Misyjnego. Zobacz więcej na temat:
Listy od fiskusa zawsze doręczone Pismo z Urzędu Skarbowego zawsze uznaje się za doręczone, nawet jeśli podatnik nie odebrał go z jakiegokolwiek powodu. – W ordynacji podatkowej przewidziano rozwiązanie tzw. domniemania doręczenia – wyjaśniała w Polskim Radiu 24 prof. Jadwiga Glumińska-Pawlic z Krajowej Rady Doradców Podatkowych. Zobacz więcej na temat:
Opowieść o Indiach i trądzie Cierpiący ludzie i wolontariusze, którzy niosą im pomoc. Album „Jak przez szkło” obrazuje codzienność osób dotkniętych trądem i pracę misjonarzy w Indiach. O powstawaniu publikacji w audycji „W Poniedziałek u Rigamonti” mówił jej autor – Maciej Jeziorek, fotograf. Zobacz więcej na temat:
Powstaje Federacja Organizacji Proobronnych Do końca czerwca ma zostać zarejestrowana Federacja Organizacji Proobronnych. – Zrzeszone w związku podmioty mogłyby być zapleczem dla wojska – wskazywał w Polskim Radiu 24 Tomasz Kasprzyk ze Stowarzyszenia FIA – Fideles et Instructi Armis – Wierni w Gotowości pod Bronią. Zobacz więcej na temat:
Chiny okiem Polki Aleksandra Świstow, podróżniczka, blogerka, laureatka 9. edycji nagród podróżniczych Travelery za najlepszy blog podróżniczy była gościem Polskiego Radia 24. W rozmowie mówiła o pasji podróżowania, miłości do poznawania ludzi, a przede wszystkim niezwykłej kulturze chińskiej. Zobacz więcej na temat:
Sukcesy kobiet poza korporacją Małgorzata Lisowska, architektka marki i Elżbieta Lange, psychodietetyk oraz couch zdrowia, to kobiety, które mimo sukcesów w korporacji, postanowiły pójść własną drogą i założyć swoją firmę. Obecnie są spełnionymi bizneswomen, które rozwijają siebie i pomagają w realizacji swoich pasji innym kobietom. Zobacz więcej na temat:
Ekspaci: Saakaszwili gubernatorem Odessy Władze Gruzji grożą odebraniem obywatelstwa byłemu prezydentowi Micheilowi Saakaszwilemu, który uzyskał obywatelstwo ukraińskie i został gubernatorem obwodu odeskiego. – Gruzini uznają go za uciekiniera i zdrajcę swojego kraju. Jego ukraińskie obywatelstwo jest co najmniej niemile widziane w gruzińskim środowisku – powiedział w magazynie publicystycznym Ekspaci Wiaczesław Melnyk, Ukrainiec, sekretarz zarządu Kampanii przeciw Homofobii. Zobacz więcej na temat: POLSKA
Wspierajmy Misię w walce z białaczką Misia Krawczyńska ma dopiero cztery lata, a z białaczką walczy przez połowę swojego życia. Po przeszczepie szpiku okazało się, że jedyną szansą na uratowanie jej życia jest kosztowne leczenie w zagranicznej klinice. Aby wesprzeć Misię, ma powstać najdłuższy na świecie łańcuch misiów. Każdy miś to nadzieja na życie. Zobacz więcej na temat: dzieci
Problemy polskich rowerzystów Nieoświetlone drogi, brak ścieżek rowerowych, „małe wojny” z kierowcami – to tylko niektóre z problemów, które czekają na rowerzystów na polskich drogach. O pomocnych zasadach, które ułatwią życie użytkowników dwóch kółek mówili goście Polskiego Radia 24. Zobacz więcej na temat: komunikacja rower SPORT
Pamiątki z historii najnowszej Śląska Polska Akademia Umiejętności, Muzeum Miejskie w Rudzie Śląskiej i samorząd rudzki realizują wspólnie specjalny projekt historyczny. Chodzi o zbieranie przez młodych ludzi pamiątek i świadectw związanych z historią najnowszą Śląska w latach II wojny światowej i okresie powojennym. Zobacz więcej na temat:
Reportaż w PR24: Janusz od orłów Zaczęło się jak w bajce. Janusz, rybak wracał łódką gdy zobaczył tonącego orła, którego atakowały mewy. Bez namysłu rzucił się na ratunek, przegonił ptaki, wyciągnął orła na brzeg. Janusz nie przypuszczał, że to początek niezwykłej przyjaźni. Zobacz więcej na temat:
Zuzanna Radzik o miejscu kobiet w Kościele katolickim Zuzanna Radzik, stała współpracowniczka „Tygodnika Powszechnego” i autorka książki „Kościół kobiet” była gościem Polskiego Radia 24. Teolożka mówiła o rosnącym znaczeniu kobiet w Kościele katolickim. Zobacz więcej na temat: aktualności katolickie
Na pomoc przedsiębiorstwom społecznym Przedsiębiorstwa społeczne to podmioty, które prowadzą działalność gospodarczą na rzecz zmiany społecznej, czyli organizacje pozarządowe lub przedsiębiorstwa zakładane przez osoby wykluczone. Biznes Mikser to okazja, by przedsiębiorstwa te zaprezentowały swoją ofertę biznesowi. Zobacz więcej na temat: